DOKUMENT: Havlíčkobrodský fotbal chce stejné peníze jako hokej. Dva miliony ročně.

Serveru Občasník.eu se podařilo získat text dokumentu ve kterém žádají havlíčkobrodští fotbalisté o stejnou podporu jako havlíčkobrodský hokej.

fb

Vážení zastupitelé Havlíčkova Brodu,

tímto Vás žádáme o dotaci na mládež ve výši 2 000 000,- Kč ročně, a to až do roku 2019. Žádáme tím jen o projednání a schválení stejných podmínek, které jsou připravovány pro BK Havlíčkův Brod.

Jako dobrovolní trenéři a funkcionáři zastřešujeme v FC Slovan základnu 400 fotbalistů, staráme se o 286 dětí. Naše sportovní úroveň je od mužů až po nábory rovna úrovni Bruslařského klubu. Hrajeme stejné, v mládeži nejvyšší soutěže, máme stejný počet tréninků, máme trenéry držící stejné licence.

Úroveň mužských týmů je stejná, máme několik vychovaných mládežnických reprezentantů a dva fotbalisté z Havlíčkova Brodu se řadí mezi vycházející prvoligové hvězdy. Syn trenéra dorostu Tomáš Souček září v pražské Slavii a Tomáše Kučeru si mistrovská Viktoria Plzeň vybrala jako nástupce Pavla Horvátha. Jeho otec, zakladatel fotbalových tříd při ZŠ V Sadech, Roman Kučera, dostal podruhé v krátké době zadání v podobě záchrany nejvyšší soutěže pro Jihlavu. I oni brodským fotbalem žijí a při každé příležitosti letní stadion na Losích navštěvují.

I když jsme zvyklí žít skromně, tak nepovažujeme za dále udržitelný stav, abychom na rozdíl od Bruslařského klubu trenérům mládeže za jejich obětavou práci neplatili, či jim odměnou pokrývali jen jejich náklady. Jsme tím atrakcí i pro všechny naše soupeře v žákovské lize, jejichž kluby dostávají ve svých městech dotace v řádech miliónů vyšší.

Jsme unaveni a znechuceni neustálým sháněním finančních prostředků za situace, kdy do subjektu, který čelí trestnímu stíhání za dotační podvod, jsou přesto stále sypány další a další peníze. S extrémním rozdílem ve Vašem přístupu k těmto dvěma sdružením dlouhodobě nesouhlasíme, a pokud tímto nebude tento stav narovnán, tak s ukončením podzimní části soutěže všichni v klubu rezignujeme na své funkce.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů