Kam s ním? Jihlava hledá prostor pro griloviště Kozla

Statutární město Jihlava hledá vhodné umístění pro dar Velkopopovického kozla, venkovní griloviště s posezením pro šestnáct lidí. S instalací grilovišť začal Plzeňský Prazdroj letos na jaře.

Velký gril, ke kterému se vejde až 16 lidí, je vyrobený převážně z udržitelných materiálů: z recyklovaného betonu, recyklovaného štěrku a kovový límec je tvořen kombinací recyklovaných a nerecyklovaných kovů. Materiál je vhodně zvolen tak, aby vydržel desítky let prakticky v nezměněné podobě a odolal vlivům počasí.

Podle informací Občasníku byla Útvarem městského architekta vytipována lokalita u Staré Plovárny v blízkosti dětského hřiště, kde se předpokládalo využití zejména obyvateli přilehlého sídliště. 
 
Realizace stavby byla naplánována na podzim 2022. Podle vyjádření Útvaru městského architekta jihlavského Magistrátu Plzeňský Prazdroj však bezprostředně před termínem realizace upustil od záměru realizace griloviště pro nevhodné spojení dětské rekreace se značkou producenta alkoholických nápojů.

„Aktuálně jednáme o možnosti zřízení grilu i v Jihlavě, společně se zastupiteli města hledáme vhodnou lokalitu pro jeho umístění. Bližší detaily nyní vzhledem k probíhajícímu jednání nechceme komentovat,“ uvedl mluvčí Plzeňského Prazdroje Zdeněk Straka.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů