Kdo bude personální otázkou mimořádného zastupitelstva?

Na žádost osmnácti opozičních zastupitelů se bude konat v krajské metropoli Vysočiny mimořádné zastupitelstvo. Už počátkem února. V navrženém programu jednání je i bod označený stručným názvem „Personální otázky“.

Personální otázkou může být například zadlužený lídr ODS Petr Laštovička, který v pozici prvního náměstka „otočil“ a souhlasil s dohodou s „nepoctivci, loupežníky a plantážníky“ při správě vodárenského majetku města.

Ve spojitosti s podzimním platebním rozkazem Okresního soudu v Jihlavě se nabízí zajímavé úvahy o motivaci prvního náměstka primátorky k dohodě s „loupežníky, nepoctivci a plantážníky“. Dvoumilionový dluh náměstka Laštovičky roste osmiprocentním ročním úrokem.

Devatenáctičlenná koalice v čele s primátorkou Karolínou Koubovou už dala najevo značnou nevůli s konáním mimořádného zastupitelstva. Z Prahy bude muset včas dorazit ředitel Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Marek Hovorka (Fórum), aby spolu s dalšími koaličními sólisty odvrátil schválení programu mimořádného zastupitelstva.

Primátorka Karolína Koubová si musí pojistit věrnost předsedy jihlavských lidovců Josefa Kodeta i náměstka-nestraníka Martina Laštovičky. Lidovci stále čekají na novou verzi koaliční smlouvy.

V koalici je stále více nejasností kolem podpory politiky primátorky Karolíny Koubové a prvního „zadluženého“ náměstka Petra Laštovičky. Především ODS dává najevo nelibost nad diskusemi o dluzích svého lídra vůči osmdesátileté věřitelce. Nabídnutý desetiletý splátkový kalendář je výhodný pro Laštovičku jako dlužníka. Věřitelka se nemusí dožít zaplacení dluhu navzdory původním dohodám o rychlém splacení dluhu za tři roky.

Vedení města loni štědře odměňovalo nového právního zástupce města Marka Bánského částkou půl milionu korun měsíčně. Celkem dostal právník Bánský víc než jeden a půl milionu korun. Za pár měsíců. Pak se najednou radní města rozhodli, že už nebudou bojovat bitvy o vodárenský majetek města.

I další navržené body jednání zastupitelstva naznačují velkou diskusi o vodárenské politice krajského města. Primátorka Koubová i zadlužený náměstek Laštovička se nebrání diskusi o vodárenské politice města v komisích a orgánech města. Ale bez hlasování o personálních otázkách.

Koaliční zastupitelé vyčkávají s vyjádřením důvěry zadluženému náměstkovi Laštovičkovi i primátorce Karolíně Koubové ještě před jednáním mimořádného zastupitelstva. Mimořádné zastupitelstvo také znovu ukáže rozložení politických sil: opozice má devatenáct hlasů. Stačí jedíný hlas a nastane výměna rolí: opozice se stane silnější než koalice.

Nervozita primátorky Koubové i zadluženého náměstka Laštovičky naznačují zajímavé události během mimořádného zastupitelstva.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů