KDU-ČSL hrotí politickou krizi v Jemnici

S jediným mandátem měli mít lidovci křeslo v široké koalici spolu s ODS a hnutím ANO ve vedení města. Jenže lidovci vyvolali politickou krizi.

Lidovci tvrdě obvinili Sdružení nezávislých kandidátů v Jemnici, že nebude respektovat výsledek místního referenda.

Konkrétní indicie vedoucí lidovce k těmto doměnkám ovšem nepředložili, i když je o to žádal předseda Spolku mladí za rozvoj Jemnice Martin Doucha.

K sestavování koalic jsou potřebné mandáty jednotlivých zastupitelů s ochotou podporovat svým hlasem celou koalici. V Jemnici ovšem bude řídit rozhodování a hlasování jediného zastupitele místní výbor KDU-ČSL.

Vůle lidovců postavit se mimo širokou místní koalici v Jemnici je široko daleko nevídaná.


Naopak spolupráce křesťanských a občanských demokratů na půdorysu koalice SPOLU je obvyklá v širokém okolí Jemnice. Lidovci v Jemnici dosud nepochopili, že začíná nové funkční období ve kterém voliči rozdali karty svými hlasy.

Sestavování koalice po volbách proběhlo v Jemnici naprosto standardně jako v jiných městech: sešly se vyjednávací týmy a hledala se možnost shody.

V jemnické politice je velkým zákulisním hráčem dosavadní starosta Miloň Slabý, který měl být na třináctém místě kandidátky Sdružení nezávislých kandidátů. Založil si ovšem vlastní uskupení Pro Jemnici, které má blízko k místním aktivistům ze spolku Za dobrý život na Jemnicku.

KDU-ČSL v Jemnici očividně nechce spolupracovat s ODS a hnutí ANO v široké koalici a vykročila s jedním mandátem posílit místní aktivisty a starostovo hnutí Pro Jemnici v opozičních lavicích.

Kdo čekal po volbách uklidnění a konec politické agitace v Jemnici, očividně se mýlil.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů