Koalici v Jihlavě chybí politická shoda, opozice masivní podporu nechystá

Koalice na jihlavské radnici má šanci napravit si pošramocenou reputaci z jarního „tragického“ zastupitelstva a předvést obyvatelům kvalitu koaliční práce při práci na rozvoji města. Jenže to vypadá na pokračování „tragického“ zastupitelstva, kdy zřejmě neprojdou klíčové koaliční návrhy.

Budou chybět koaliční hlasy? Pravděpodobně neprojde návrh schválení nového územního plánu a ani další zásadní návrhy pro rozvoj města.  Koaliční jednání nepřineslo viditelnou názorovou shodu nad návrhy k projednání v Zastupitelstvu města. S podporou z opozičních lavic nemůže koalice dopředu počítat.

„Oni mají koaliční smlouvu, rozdělené posty a zodpovědnost za plnění koaliční smlouvy. My podpoříme jako opozice návrhy, které jsou v souladu s naším volebním programem. Případně racionální a dobré návrhy pro Jihlavu, tam kde nemáme dostatek informací nebo si nejsme jisti smyslem a kvalitou návrhu zaujmeme zdrženlivý postoj,“ prohlásila předsedkyně opozičního zastupitelského klubu Jana Mayerová (ANO).

Propadákem bude letiště?

Společná investice s Krajem Vysočina do přistávací dráhy na letišti Henčov se opozici nelíbí. Kraj Vysočina obdaruje město Jihlava maximálně třiceti miliony. „Město je postaveno do hlavní role ve společném projektu místo Kraje Vysočina,“ shrnula opoziční výhrady Mayerová.

Zimák projde

Naopak u zimního stadionu se dá vytušit shoda koalice s opozicí. Pracovní skupina zastupitelů zpracovala další postup zaktualizování projektové dokumentace. Cena? 250 000 CZK.  „Ze všech špatných variant je vybrána ta nejméně špatná,“ řekla Mayerová.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů