(GLOSA) MHD Jihlavy v roušce, veřejná doprava Vysočiny i bez COVID-19 roušky

Od poloviny července platí na Jihlavsku přísnější opatření hygieniků. S významnými rozdíly hlavně v oblasti MHD a veřejné dopravy: při cestách Jihlavou můžete použít městskou hromadnou dopravu nebo veřejnou dopravu. Některé zastávky jsou společné.

Při nástupu do MHD musíte mít roušku, při nástupu do modrých autobusů roušku mít nemusíte. Vedení Jihlavy se snažilo jednat s krajskými hygieniky o narovnání podmínek cestování veřejnou dopravou, ovšem marně.

Ředitel KHS Kraje Vysočina Jan Říha nevidí důvod pro zmírnění opatření povinnosti nošení roušek v MHD z důvodu, že nejvíc nemocných je právě v Jihlavě. Podle hygieniků v běžných linkových autobusech nejezdí takové množství lidí jako v jihlavské MHD. Proto bude nošení roušek ve veřejné dopravě kromě MHD pouze doporučením.

Pokud návštěvníci a hlavně obyvatelé krajské metropole Vysočiny dají přednost cestování veřejnou dopravou bez nasažených roušek, pak Dopravní podnik města Jihlavy utrpí další propad tržeb. Otázka případné kompenzace propadu tržeb mestského dopravního podniku se složitě vyčísluje.

Všechno je teď v rukou komunálních politiků Jihlavy, především z řad ODS. Radním pro dopravu je bývalý primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal, ovšem napravit chybu nebo spíše nepřesnost ve vyhlášce státních úředníků hygienické služby bude stát nemalé úsilí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů