Petice protestuje proti sociálnímu bydlení na Klafaru, lidé se bojí o cenu nemovitostí

Záměr města Žďáru nad Sázavou vybudovat dům se sociálními byty v lokalitě Klafar může ovlivnit trh s nemovitostmi. „Sociální bydlení by mohlo snížit zájem o koupi/pronájem ostatních bytů nebo snížit jejich cenu,“ stojí v interním dokumentu žďárské radnice.

domek

Na žďárskou radnici už dorazila petice místních občanů, která žádá vedení města o přehodnocení celého záměru výstavby sociálního bydlení.

V dnešní době jedinou možnost pro individuální výstavby na pozemcích města představuje právě lokalita Klafar, která se poměrně rychle rozrůstá jak o samostatně stojící či řadové rodinné domy, tak domy bytové.

V lokalitě Klafar chce stavět i město, plánuje se zde sociální bydlení pro nízkopříjmové skupiny obyvatel.

V ulici Sázavská by mohl vzniknout bytový dům se třemi vchody, každý o dvanácti bytech o dispozicích 1+kk, 1+1, 2+kk a 2+1. Pro sociální bydlení by bylo vyčleněno maximálně dvanáct bytů. Zbylých čtyřiadvacet bytů by mohlo sloužit pro ostatní formy bydlení (bezbariérové, startovací, běžné nájemní apod.).

Místní obyvatelé v lokalitě Klafar vyjadřují obavy z možného přesunu sociálně vyloučených lokalit ve čtvrti Stalingrad právě do nově postavených sociálních bytů na Klafaru. Mezi petičním výborem a vedením města již údajně proběhlo první jednání.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů