Koaliční hokejová krize: Koaliční vedení Jihlavy vyhlásilo informační embargo

Koaliční partneři ve vedení jihlavské radnici vyhlásili informační embargo na jakékoliv informace k řešení koaliční hokejové krize. Informaci o koaličním embargu se objevila na profilu uskupení Forum Jihlava.

 Informační embargo jihlavský koalice vyhlásila na popud uskupení Forum Jihlava. Uskupení Forum Jihlava se zřejmě nelíbilo zveřejnění textu dopisu koalici ve kterém vyslovili zástupci uskupení varování celé koalici, pokud by snad odvolala šedou eminenci uskupení Forum Jihlava  Miroslava Tomance.

Uskupení Forum Jihlava předložilo svým koaličním partnerům požadavek na křeslo v dozorčí radě městské  společnosti HC Dukla Jihlava. Krátce po komunálních volbách neměli  zájem zástupci „jihlavské kulturní fronty“ působit v Dukle Jihlava.

Jsou ve Fóru jednotní?

Uskupení Forum Jihlava zatím veřejně nekomentovalo informace o rozštěpení uskupení. Na květnové koaliční jednání nebyl jako zástupce Fóra pozván náměstek primátora Milan Kolář, který kandiduje v senátních volbách za TOP09 a Stranu zelených.

Plní se koaliční program?

Není jisté, zda koaliční strany plní i nadále koaliční prohlášení včetně rekonstrukce zimního stadionu. Koalice zjišťuje, zda-li uskupení Forum je stále členem koalice nebo zahájilo přestup do opozice. Hnutí ANO jako vítěz voleb už oznámil přípravu na uvítání uskupení Forum Jihlava v opozici. Zatím není jisté ani to, zda by uskupení Forum Jihlava odešlo do opozice jednotně. Možností je i přestup náměstka Koláře nebo i jeho syna zastupitele Koláře ml. do TOP09. Po takovém přestupu by TOP09 mohla nahradit uskupení Forum Jihlava v koalici. Dosud TOP09 koalici výhradně „tiše jistila“ zpovzdálí.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů