Kraj Vysočina chystá pro uprchlíky školní internáty

Česká republika usilovně hledá vhodné ubytovací kapacity pro přijetí uprchlíků z Ukrajiny. Hlavní město Praha připravuje ubytování ve školních tělocvičnách, Kraj Vysočina připravuje využití školních internátů středních škol.

„Školní internáty se nám jeví jako vhodnější řešení než samotné použití školních tělocvičen,“ uvedl radní kraje Vysočina pro školství Jan Břížďala.

V případě potřeby je Kraj Vysočina připraven nabídnout vhodné kapacity v ubytovacích zařízeních ze sociální oblasti nebo školství, kde mohou být uprchlíci ubytováni bez ovlivnění chodu školních organizací.

„Jsme schopni nabídnout více než osm stovek ubytovacích míst. Nejvíce ve školních internátech v Třešti, Velkém Meziříčí nebo Lipnici nad Sázavou,“ dodal Břížďala.

Například město Velké Meziříčí už schválilo dar sto tisíc korun pro pomoc Ukrajině. Finanční dar poputuje rozdělený rovným dílem ve prospěch kont Velvyslanectví Ukrajiny v České republice a organizace Český červený kříž.

Zastupitelstvo města Velké Meziříčí na svém březnovém zasedání vzalo na vědomí informace od starosty Alexandrose Kaminarase směřující k pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Dále vyslovilo podporu tomuto státu v jeho odhodlání bránit svou svobodu a nezávislost, a považuje za napadení nezávislé Ukrajiny ze strany Ruska za neomluvitelný zločin proti míru.

Schválené finance města Velké Meziříčí přispějí k zajištění základních lidských potřeb Ukrajinců v podobě potravin, léků a dalších prostředků nezbytně nutných k přežití. Finanční dar v hodnotě padesát tisíc korun obdrží Velvyslanectví Ukrajiny v České republice, stejnou částku získá také občanské sdružení Český červený kříž.

“ Obecně se všichni snažíme pomáhat, ale stát nenastavil pravidla, pevné věřím, že to brzo udělá,“ sdělil poslanec a krajský zastupitel Vysočiny Martin Kukla (ANO).

Vyjádření města Velké Meziříčí k ubytování uprchlíků doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů