Kraj Vysočina se snaží Jihlavě vnutit ulici Romana Havelky

Jihlavští zastupitelé budou rozhodovat o záměru Kraje Vysočina předat do správy města komunikaci Romana Havelky. Ulice Romana Havelky spojuje městskou část Staré Hory s dálničním přivaděčem a městským vlakovým nádražím.

Dalš rekonstrukce ulice Romana Havelky Krajem Vysočina je logickým pokračováním rekonstrukce Pražského mostu, která byla dokončena roku 2014. Ovšem Kraj Vysočina plánuje rekonstrukci ulice Romana Havelky pouze za podmínky příslibu převzetí údržby komunikace městem Jihlava.

Tato komunikace má dva úseky: „krajský“ a „městský“. Krajský úsek od křižovatky s ulicí Humpolecká slouží pro dopravní napojení průmyslové zóny ve Starých Horách na dálnici D1. Celá krajská část komunikace Romana Havelky pak slouží jako objízdná trasa při uzavření dálnice D1 mezi Humpolcem (exit 90) a Pávovem (exit 112).

Úsek od mimoúrovňové komunikace (přivaděč) směrem k ulici Pražská pak slouží k dopravní obsluze města Jihlavy.

Zastupitelé města Jihlavy budou rozhodovat o tom, zda-li převezmou do své údržby celou komunikaci druhé třídy ve vlastnictví města Jihlavy (ulice Romana Havelky), nebo případně jenom její „městskou“ část.

Pokud by došlo k úplnému převzetí ulice Romana Havelky do správy městem Jihlavy mohou stoupnout náklady na údržbu komunikací o několik milionů korun ročně.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů