Šance zkrachovalé úzkokolejky ve sporu o sto milionů s Krajem Vysočina odhadl znalec na maximálně patnáct procent

Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) evidují ve svém účetnictví i položku za více než sto milionů korun jako pohledávku z titulu neuznalého nároku na náhradu ztráty při provozovování veřejné dopravy. Tuto položku Kraj Vysočina silně odmítal s tím, že ji neeviduje ve svém účetnictví.

Zkrachovalý železničníb dopravce v minulosti zdůvodňoval svou neutěšenou finanční situaci zjednodušeně tím, že mu Kraj Vysočina odmítá uhradit jeho náklady.

„Kraj Vysočina se domnívá, že JHMD své požadavky na úhrady nekoncipuje z bezpečně zjištěných podkladů – právních ani věcných. Veškeré kroky představují spíše soubor snah zástupců JHMD o uhrazení vlastních dluhů z veřejných prostředků, což je pro Kraj Vysočina zcela neakceptovatelné,“stojí ve vyjádření Kraje Vysočina z roku 2022.

Znalec určený insolvenčním soudem k určení hodnoty majetku přistoupil k této položce jako k položce existující, protože ze zákona nemůže vytvářet´vlastní závěry. Najatá advokátní kancelář zkrachovalé úzkokolejky vnímá šanci na úspěch v celém sporu s Krajem Vysočina na pět až patnáct procent a to za předpokladu, že úzkokolejka před soudem prokáže nedostatečnou kompenzaci provozní ztráty a odpisů kolejových vozidel Krajem Vysočina jako škodu na majetku firmy. Podle znalce nelze předjímat soudní rozhodnutí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů