Rezignační dopis náměstka Víta Zemana členům TOP09

Vážení členové TOP09, po dlouhých úvahách, hledání možností, validních argumentů i snahy pochopit dění v naší krajské organizaci jsem se nakonec rozhodl o ukončení členství v TOP09.

Odcházím v době, kdy úspěch TOP09 v parlamentních volbách je zřetelný a očekávaný a tedy neohrozím pomyslnou hranici 5%. Díky aktivní práci naší předsedkyně, její razanci a odvahy být konkrétní a nést resp. veřejně předkládat silnou kritiku současné vládní koalice má TOP09 zvyšující se sympatie naší společnosti. Za to díky.

Odcházím ale také v době, kdy krajské vedení TOP09 dlouhodobě ignoruje RO i MO Jihlava (Regionální, Místní organizace – pozn. Občasník), shodně jako i některé další regiony. Kdy konstruktivní kritika k vedení krajské politiky je ignorována a manipulací, lživými argumenty a politickými handly se zde posiluje křehká většina pro deklaraci oné většiny „demokratické“. Nesouhlasím s tím, jak lehkovážně zahazuje vedení kraje vše, co Jihlava či jiné „nedemokratické“ regiony přináší a mají potenciál dále přinášet. Myslím si, že právě v této době značného individualismu a potřeby pracovat pouze pro sebe je ztráta lidského potenciálu tou největší chybou jakéhokoliv leadera a natož leadera politické strany balancující na hranici 5%.

Odcházím také velmi zklamán, že po krajském sněmu neměl znovu zvolený krajský předseda (Jiří Blažek – pozn. Občasník) ani elementární potřebu spojit rozdělený kraj, nebo diskutovat či hledat jakékoliv řešení. Má představa leadera byla a bude představou o člověku, který hledá řešení a lidi spojuje. Zde v osobě pana Blažka nevidím opět ani minimální ochoty překročit svůj stín egocentrismu a vstoupit do vody kalné a pokusit se ji čistit. Zklamání je i nad tím, jak se za poslušnost volí leadeři kandidátek, že zde nejde o potenciál či volební matematiku a ani o to nejdůležitější tedy erudici a konkrétní profesní témata úzce spojená s konkrétními lidmi.

Nijak jinak než neschopností současného předsedy nelze označit vhled právě do témat spojených s konkrétními lidmi. A tak jediné téma, které dokázal pan předseda najít v Jihlavě, byl nešťastný krátký vztah dvou politiků a bohužel absolutně přehlédl veškeré aktivity náměstka primátorky na poli udržitelného rozvoje měst, spolupráce a aktivní prezentace jak v evropském, tak republikovém měřítku.

Nabídky leadera do parlamentních voleb Martiny Lisové, že pomůže s moderací a hledání sjednocení, byly opět pouze populistickým gestem. A jako takové podpořilo zranění a frustraci pod dojmem demokratické většiny. Nerozumím, jakou silou zde buduje Jiří Blažek rozdělený tábor vyvolených a frustrovaných. A nedokážu se ani ubránit přirovnání k současnému panu prezidentovi Zemanovi, který vyhrál také demokratickou většinou, který také nediskutuje, nespojuje, nehledá aktuální témata, nepomáhá je svým příkladem nést či se zrodit. Pouze počítá hlasy a politikaří. Odmítání diskuze ze strany Lenky Šimo s tím, že že není v programu či odnímání slova, které mají vysvětlit manipulaci a lži pana předsedy, je dnešní obraz TOP09 v kraji. Nejde o to, kolik nás odejde z TOP09, jde o to, že Vám pane předsedo, podařilo rozdělit kraj na frustrované a ty vyvolené, a to beze slov, bez diskuse.

Vážení, můj odchod beru jako osobní věc, kterou nehodlám ani nijak zveřejňovat ani mediálně komentovat. Tento dopis Vám dávám jako projev obrovské úcty k práci paní naší předsedkyně, k hodnotám a smyslu parlamentní strany TOP09, k členům RO Jihlava a formálním zbytkem úcty k vedení kraje.

S pozdravem

Ing. Vít Zeman

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů