Kraj Vysočina si objednal dodávku chybějících lékařů a sester ze zahraničí

Nedostatek lékařského personálu v krajských nemocnicích a sociálních ústavech řeší Kraj Vysočina uzavřením smlouvy s personální agenturou Manuvia recruitment o relokaci zdravotnického personálu ze zahraničí.

Personální agentura Manuvia recruitment bude dodávat lékaře a sestry přímo na míru podle objednávky jednotlivých krajských nemocnic a sociálních zařízení.

Podle uzavřené dohody mohou vysočinské nemocnice a zdravotní ústavy posílit zdravotníci z Česka, Slovenska nebo Polska. Mimo členské země Evropské unie přichází v úvahu i vybrané „třetí“ země: například Bělorusko nebo Ukrajina.

Kraj Vysočin má zájem na kooperaci a koordinaci při poskytování služeb zprostředkování zaměstnání a s tím spojeného poradenství v oblasti náboru a relokace pracovních sil a dalších podpůrných služeb pro poskytovatele zdravotních a sociálních služeb zřizovaných Krajem Vysočina.

Tématem nedostatku pracovních sil v krajských nemocnicích a sociálních ústavech se dlouhodobě zabývá opoziční zastupitel a kandidát na hejtmana Vít Kaňkovský. Poslanec Kaňkovský na telefonické dotazy opakovaně nereagoval.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů