Kraj Vysočina vyloučil Metrostav Infrastructure za nedoložení kvalifikace

Pětikilometrový úsek mezi obcemi Stáj-Zhoř na silnici Jihlava-Žďár nad Sázavou nepostaví společnost Metrostav Infrastructure.

Kraj Vysočina společnost vyzval k předložení originálů nebo ověřené kopie kvalifikace. Výzvu odeslal Kraj Vysočina v květnu datovou schránkou, společnost Metrostav Infrastructure si výzvu převzala, ale nereagovala.

Akcionářem společnosti Metrostav Infrastructure je firma Metrostav, které soud loni nepravomocně zakázal účast ve veřejných zakázkách na tři roky.

Důvodem byl podíl Metrostavu v korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Metrostav pak převedl silniční projekty na dceřinou firmu.

Antimonopolní úřad konstatoval správný postup postupoval při odeslání výzvy k předložení originálů prostřednictvím datové schránky v souladu se zákonem i zadávacími podmínkami. Kraj Vysočina tak nemusel posuzovat námitky dalších firem na posouzení mimořádně nízké nabídkové ceny nabídkové ceny společnosti Metrostav Infrastructure.

Původně Kraj Vysočina počítal se zahájením stavebních prací v květnu 2021 a dokončením do srpna 2022. Celková projektovaná cena je více než sto šedesát šest milionů korun. Spory kolem výběru stavební firmy ale celý postup zpozdily, k reálnému zahájení stavebních prací dojde zřejmě až v příštím roce.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů