Krajský úřad Vysočiny přiřkl úpravnu vody Hosov SVAKu Jihlavsko

Vodárenské spory mezi Statutárním městem Jihlava a Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK) o úpravnu vody Hosov se posunuly do další fáze.

„Mohu potvrdit vydání rozhodnutí Krajského úřadu, které je doručováno účastníkům řízení. K jeho obsahu se nebudeme vyjadřovat,“ uvedl ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.

Krajský úřad údajně rozhodnutí o tom, že vlastníkem objektu je Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko s tím, že jde o nedělitelný majetek, který i po odchodu Jihlavy ze SVAKu zůstává ve vlastnictví SVAKu Jihlavsko.

V rámci narovnání získalo město Jihlava v létě 2020 veškerý vodohospodářský majetek na svém území s výjimkou tzv. společného nedělitelného majetku SVAK a jednorázový finanční příspěvek na obnovu vodohospodářského majetku a infrastruktury ve výši 202 milionů korun. Nadále spornou zůstala už pouze otázka vlastnictví nedělitelného majetku, zejména úpravny vody Hosov.

“Bez dohody a bez narovnání vztahů bychom nejenom nezískali peníze za vodu, ale nemohli bychom žádat ani o evropské dotace a tím bychom nemohli investovat do majetku,“ řekl před dvěma lety tehdejší náměstek primátorky a současný primátor Petr Ryška (ODS).

Po odchodu ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko se krajské město Vysočiny stalo pouhým odbytištěm vody vyrobené Vodárenskou a.s. bez možnosti přímo ovlivňovat cenovou politiku výroby vody pro obyvatelstvo.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů