Krize primátorky: Zastupitel Schrek (ODS) primátorem?

Koalice primátorky Koubové je od poloviny srpna menšinová, k dosažení většiny v zastupitelstvu po odchodu lidovců chybí jeden hlas.

Vedle jednání o podmínkách návratu KDU-ČSL do koalice primátorky Karolíny Koubové se neoficiálně vedou i politická jednání o variantě „Schrek primátorem“.

„Hned po ránu jsem se dobře pobavil, tato varianta není na pořadu dne a ani se o žádné takové variantě nejedná. Naší preferovanou variantou je stávající koalice včetně KDU-ČSL,“ uvedl předseda ODS David Beke.

Zastupitel Schrek připustil ambice stát se lídrem ODS pro příští krajské volby a dost možná i příštím hejtmanem (více zde) .

„Pokud vím, tak varianta, že bych byl primátorem není na stole,“ prohlásil zastupitel Víťězslav Schrek.

Pokud by se devatenáct (nebo více) zastupitelů shodlo na volbě zastupitele Vítězslava Schreka primátorem města, pak by se rozběhla velká obměna náměstků, radních města i členů jednotlivých komisí a výborů města.

„Kdokoliv mimo stávající radu města může být lepším primátorem než paní Koubová,“ uvedl lídr hnutí ANO Radek Popelka.

„Naši zastupitelé mají mandát jednat o vstupu do koalice, ovšem nikoliv do současné koalice,“ prohlásil předseda ČSSD Vratislav Výborný.

Nová koalice s primátorem Vítězslavem Schrekem by mohla být sestavena z ODS, hnutí ANO, KDU-ČSL a ČSSD. V zastupitelstvu by disponovala většinou jedenadvaceti hlasů. Odchod do opozice by čekal uskupení Fórum Jihlava v čele se současnou primátorkou Karolínou Koubovou a uskupení Žijeme Jihlavou vedené náměstkem Vítem Zemanem (TOP09) s Pitáty a Stranou Zelených.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů