Krycí palba MFDNES na jihlavskou kartu MHD byla úspěšná. Matrix stvořen.

Krycí palba je většinou nepřesně cílená palba do prostoru, který ovládá nepřítel. Usměrněná palba jedním směrem má za úkol zastrašení nepřítele a jeho udržení v obranných pozicích neschopného reagovat na výpad (či stahování) spřátelených jednotek, či k opětování palby a snížení jeho obranyschopnosti.

MFDNES předvedla krycí palbu na jihlavské politiky zařazením jihlavské karty MHD do seriálu „zmařené dotace“. Jihlavská karta MHD ale nikdy nebyla prohlášena za zmařenou dotaci. Naopak dokončením projektu jihlavské kraty přešla metropole Vysočiny z éry papírových jízdenek MHD do doby elektronické jízdenky se samoobslužným dobíjením v prodejních automatech MHD.

Elektronickou jízdenku MHD ale nekritizuje nikdo ze současné nebo minulé politické scény krajského města. Způsob jejího fungování docela vyhovuje.

Ex-primátor se přiznal?

V článku MFDNES se dokonce „přiznal“ jihlavský primátor Jaroslav Vymazal:

fb„Na multifunkčnost Jihlavské karty vedení Jihlavy rezignovalo zhruba před necelými třemi lety. „V případě rozšíření platebních funkcí bychom nebyli schopni konkurovat platebním kartám bank. Problémy se ukázaly jako neřešitelné, proto to v podstatě usnulo,“ přiznal v září 2013 Jaroslav Vymazal, tehdejší primátor a dnešní náměstek zodpovědný za dopravu,“ stojí v závěru článku MFDNES.

A tak lze jen novinářům MFDNES přiznat úspěšnou krycí palbu. Jihlavský exprimátor Vymazal cosi „přiznal“ a jihlavská karta se rázem ocitla v seriálu o zmařených dotacích.  Iluze neúspěšné elektronické karty MHD je stvořena jen pár dnů po projednávání kauzy „Čapí hnízdo“ na mimořádné schůzi parlamentu. Novináři MFDNES ukázali sílu i způsob, jakým budou krýt majitele novin MFDNES a ministra financí Andreje před odpovědností za svá rozhodnutí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů