Kuchyňa (STAN) vystavil úmrtní list pro Fórum Jihlava, platí koaliční smlouva?

Předseda Starostů a Nezávislých (STAN) Jihlavsko Libor Kuchyňa oznámil rezignaci na post radního města Jihlavy. “ Bez jednotné politické strany se velmi těžko něco ovlivňuje. Fórum Jihlava již bohužel, jak je veřejně známo, reálně neexistuje,“ uvedl Kuchyňa v rezignačním dopise.

Kuchyňova slova odstartovala vlnu nejistoty o platnosti koaliční smlouvy, kterou uzavřelo Fórum Jihlava po podzimních komunálních volbách. Pokud politický subjekt reálně neexistuje, těžko může plnit koaliční smlouvu.

Libor Kuchyňa

O Kuchyňově rezignaci na post radního města se zastupitelé města dozvídali a´ž z médií. Tuto informaci potvrdilo několik jihlavských zastupitelů.

Zatím není jasné, jakým způsobem primátorka Jihlavy a lídryně Fórum Jihlava Karolína Koubová rozdělí dosavadní rozpracované úkoly bývalého radního Libora Kuchyni. Radní Kuchyňa měl na starosti šestnáct příměstských částí krajské metropole Vysočiny.

„Aktivita obyvatel v těchto částech je veliká a oprávněně očekávají, že se věci v těchto částech budou řešit důsledně a otevřeně. Očekávají, že jejich postavení bude mít na magistrátu váhu. Snažil jsem se vnímání částí města a jejich oprávněných požadavků zásadně zlepšit, to se ale z mého pohledu a z pohledu mnohých obyvatel částí města bohužel plně nepodařilo,“ zmínil radní Kuchyňa. 

Kuchyňova rezignace je vlastně vystavení úmrtního listu pro Fórum Jihlava a neformální výzva politickým subjektům k jednání o platnosti a podobě koaliční smlouvy. Podle informací Občasníku se chystá svolání mimořádného jednání zastupitelstva.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů