Magistrát se ohrazuje proti zprávám o úředním vybavení zaměstnanců rouškami

Vedení statutárního města Jihlavy se důrazně ohrazuje proti sdělením a příspěvkům na sociálních sítích, ve kterých je město osočováno z toho, že vybavilo své úředníky respirátory. Jde přitom o respirátory ze soukromých zásob zaměstnanců města.

Nic takového se neděje. Město nemá vůbec nic. „Pár respirátorů se podařilo už dříve sehnat pouze řediteli městské policie Janu Frencovi pro strážníky, jinak ale město stále neobdrželo žádné zásilky. Čekáme na ně a chápeme, že zdravotníci a složky IZS musejí mít přednost, stát v tomto směru zklamal,“ uvedla k situaci primátorka Jihlavy Karolína Koubová. Podle ní je neomluvitelným selháním státu, pokud nedovede vybavit ochrannými pomůckami své klíčové pracovníky v době pandemie.  

Podle primátorky Koubové se úředníci vybavují podomácku vyrobenými rouškami nebo sahají do svých soukromých zásob. Informace kolující na Facebooku, podle kterých jsou úředníci a úřednice vybaveni respirátory, jsou tedy značně zavádějící. Město zdůrazňuje, že veškeré fotografie úředníků nebo úřednic s rouškami nebo respirátory na tvářích pocházejí výhradně ze soukromých profilů daných lidí na sociálních sítích. „Za soukromé profily město nemůže pochopitelně zodpovídat,“ řekl mluvčí magistrátu Radovan Daněk s tím, že i úřednice na pokladnách se musely v zájmu své vlastní ochrany i ochrany klientů před nákazou vybavit vlastními rouškami. 

Podle mlvučího Daňka pochází ze soukromých zásob nebo jsou vlastnoručně vyrobené. „Víme, že někteří z těchto úředníků dokonce zdarma poskytli svoje soukromé zásoby sestřičkám z jihlavské nemocnice nebo pomohli s výrobou šitých roušek pro nejohroženější skupiny lidí. Tím se ale na sociálních sítích bohužel nepochlubili,“ doplnil Daněk.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů