Metrostav jásá, Kraj Vysočina nechce komentovat jihovýchodní obchvat Jihlavy

Společnost Metrostav Infrastructure se pochlubila na sociální síti opětovným vítězstvím ve veřejné zakázce na výstavbu jihovýchodního obchvat Jihlavy. Podle neoficiálních informací nabídl Metrostav Infrastructure cenu o téměř sto milionů nižší než byla projektovaná cena.

Na jaře 2021 rozhodlo vedení Kraje Vysočina o rozdělení veřejné zakázky na dvě menší části: První tzv. jižní úsek bude řešit propojení mezi silnicemi I/38 směr Znojmo a II/405 směr Třebíč v délce cca 2,5 km, bude ohraničený dvěma okružními křižovatkami. Tato část obchvatu je sice kratší, ale dražší, protože projekt na ní počítá s šesticí mostů. Tato část obchvatu by měla být hned po dokončení průjezdná. Tuto zakázku vyhrál Metrostav Ifrastructure, alespoň podle jásotu na sociálních sítích.

U zbývající východní části obchvatu s délkou 3,1 km a dvěma mosty připadá v úvahu hned několik řešení financování. Kraj Vysočina bude usilovat o získání spoluúčasti z jiných dotačních nebo národních programů, například i kvůli plánované stavbě nového jaderného zdroje v Dukovanech.

Informace o vítězství Metrostav Infrastructuce nechtělo vedení Kraje Vysočina potvrdit. „Tiskové zprávy jiných subjektů nám nepřísluší komentovat. K výsledku veřejné zakázky Kraj Vysočina podá informace okamžiku rozhodnutí rady kraje a po uplynutí zákonných lhůt,“ uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

“ V tomto konkrétním případě zadávací řízení ještě nebylo dokončeno, proto bych jej nerad konkrétněji komentoval, a to i přesto, že některé informace již plní mediální prostor (ne z podnětu zadavatele). Obecně, z každé zakázky, která je vysoutěžena za rozumné peníze a naplní představy zadavatele mám radost. Konkrétně ke stavbě obchvatu, její příprava byla zvládnuta za rekordně krátkou dobu, za což všem, kteří se na přípravě podíleli, patří poděkování,“ dodal předseda Výboru pro strategické projekty Kraje Vysočina Martin Hyský.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů