MF DNES publikovala podle primátora Jihlavy zavádějící informace o výstavbě arény

Debatu k aspektům výstavby Horácké multifunkční arény svolává současný primátor Jihlavy Petr Ryška. K organizaci takového setkání ho přiměl nedávný článek v deníku MF Dnes s názvem „Nejspíš to dopadne blbě, kritizují jihlavští exprimátoři stavbu Horácké multifunkční arény“. V článku se někteří bývalí nejvyšší představitelé Jihlavy vyjadřují ke stavbě multifunkční haly.

Podle primátora Ryšky však noviny citují řadu zavádějících informací: „Když jsme poté některé respondenty kontaktovali, dozvěděli jsme se, že jejich slova autoři vytrhnuli z kontextu a nezveřejnili jejich odpovědi kompletně. V článku je totiž uvedeno velké množství nepodložených a zavádějících tvrzení. Nechci proto reagovat dalším článkem, ale rozhodl jsem se uspořádat veřejnou debatu se všemi bývalými primátory, kteří mé pozvání přijmou.“

Primátor Ryška chce mluvit o ekonomice a fungování města nad reálnými daty a čísly. „Chci se svými předchůdci probrat aktuální situaci v oblasti infrastruktury, majetku, demografických analýz, vnitřního dluhu či sportovního, kulturního a společenského života Jihlavy. Vážím si práce všech svých předchůdců v zastupitelstvu a ve vedení města a chápu, že můžeme mít na věci rozdílné názory. Každý pracoval v jiné době a v odlišné situaci, než je ta současná. Proto se těším, že důkladně probereme současnost města bez možného novinářského bulvarizování nebo zkracování,“ popsal smysl debaty primátor Petr Ryška s tím, že zájmem současného vedení města je, aby se Jihlava stala plnohodnotným krajským městem, ve kterém se bude obyvatelům dobře žít.

Pozvání na besedu k výstavbě Horácké arény vysílanou na YouTube kanálu a na Facebooku města Jihlavy přijala Karolína Koubová, Jaroslav Vymazal, Rudolf Chloupek a Vratislav Výborný. Omluvil se pouze Vladimír Hink.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů