Mikuláškův „odborník za celou koalici“ dlouhodobě porušuje zákon o účetnictví

Radní města Humpolce Zdeněk Mikulášek (ANO) avizoval výměnu členky Finančního výboru města Aleny Štěrbové za místního podnikatele Pavla Falta. Falt je podle Mikuláškova zdůvodnění návrhu „odborníkem za celou koalici“. Radní Mikulášek je PR-manažerem Rodinného pivovaru Bernard, spolumajitel Rodinného pivovaru Bernard Stanislav Bernard je dlouholetým zastupitelem města za ODS.

Podnikatel Pavel Falt je jednatelem firmy Pipek, která provozuje obchod se zemědělskou technikou. Informace o hospodářských výsledcích Faltovy firmy Pipek nejsou už několik let dohledatelné, ačkoliv má firma zákonnou povinnost zveřejňovat výsledky svého hospodaření.

Způsoby zveřejňování údajů z účetnictví upravuje § 21a) zákona o účetnictví. Povinnost zveřejňovat účetní závěrku, případně výroční zprávu, mají účetní jednotky, které se zapisují do veřejného rejstříku, nebo ty, kterým to stanoví zvláštní předpis. Za opomíjení této povinnosti hrozí pokuta až do výše 100 000 Kč a možnost řízené likvidace firmy.
Účetní jednotky, na něž se vztahuje povinné ověření auditorem, musí závěrku zveřejnit do 30 dnů po ověření a schválení příslušným orgánem a zároveň nejpozději do 12 měsíců od rozvahového dne dané účetní závěrky bez ohledu na to, zda jsou účetní záznamy schváleny. Termín odevzdání pro účetní jednotky bez povinného ověřování závěrek auditorem je 12 měsíců od rozvahového dne účetní závěrky.

Falta má nahradit ve Finančním výboru zastupitelstva města Humpolce Alenu Štěrbovou, bývalou náměstkyni hejtmana Vysočiny Františka Dohnala a bývalou náměstkyni ministryně školství Petry Buzkové.

Hnutí ANO se distancovalo od aktivit svého radního Mikuláška a oznámilo, že stojí za Alenou Štěrbovou (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů