Mimořádné zastupitelstvo: Radní Jihlavy podle opozice porušili Zákon o obcích

Na mimořádném zastupitelstvu města Jihlavy se počátkem února řešilo i porušení Zákona o obcích. Toho se měli dopustit radní města Jihlavy tím, že na prosincovém jednání schválili uzavření Dodatku ke smlouvě o provozu vodovodů a kanalizací.

Prosincovým usnesením radních Jihlavy ale bylo podle opozice změněno usnesení zastupitelstva města. A podle názoru opozice může usnesení zastupitelstva měnit opět pouze zastupitelstvo.

Pokud by usnesení radních bylo vykonáno, město Jihlava by utrpělo škodu, neboť v původní smlouvě bylo sjednáno vyšší nájemné za užívání vodárenské infrastruktury.

Městu Jihlava ale naštěstí nevznikla žádná škoda, primátorka Karolína Koubová využila své pravomoci podle Zákona o obcích a usnesení radních města nebylo vykonáno.

Vedení města se tváří, jako kdyby mimořádné jednání města na kterém se řešilo překročení kompetence Rady města, bylo výhradně informační. Podle primátorky Jihlavy Karolíny Koubové by informovanost měla být zaštítěna jinými instituty než svoláváním mimořádných zasedání zastupitelů. „Je to nehospodárné, jedna hodina zastupitelstva stojí daňové poplatníky 25 tisíc korun. Zastupitelé každopádně mají nárok na informace, takže je dobře, že ta debata mohla proběhnout, ale mělo to mít formu semináře nebo se mohla sejít koordinační skupina,“ uvedla primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů