Mlčení Pirátů: Kdo volil primátorku Koubovou ?

Na Hromnice (2.2.2022) se u Pirátů konaly volby do volebního projektu „Piráti a Fórum Jihlava“. Sešla se Výkonná rada projektu PiFo a primátorka Karolína Koubová byla zvolena místopředsedkyní projektu PiFo.

O průběhu voleb nejsou k dispozici žádné bližší informace. Piráti nezveřejnili žádné informace o tom, kdo směl volit Výkonnou radu projektu PiFo a jakým způsobem byla bylo zvoleno celé vedení projektu.

Není například jasné, zda-li volby byly veřejné či tajné ani protikandidáti na jednotlivé posty v čele vedení volebního projektu.

V celém projektu se počítá s existencí jakési Základny pro kterou požadoval pirátský předseda Žáček zřízení neveřejného subfóra na webu Pirátské strany. Ani o členech Základny nejsou k dispozici žádné bližší informace. Jedinou informací o členské základně je získání dvou nových členů za poslední čtyři roky. Předseda Pirátů Vít Žáček to označil za střízlivý úspěch. V padesáti tisícovém krajském městě je celkem sedm členů pirátské strany. Právě kádrová krize a nedostatek vlastních kádrů vede Piráty ke vzniku společného volebního projektu PiFo.

O volbách vedení volebního projektu „Piráti a Fórum Jihlava“ nejsou k dispozici žádné podrobnosti. Jen výsledky.

Na dotazy k průběhu voleb projektu „Piráti a Fórum Jihlava“ pr-manažer Pirátů Jiří Svoboda zarytě mlčí.

„Měl byste si nastudovat naše stanovy a další předpisy, případně i některé zákony, pokud se veřejně budete dožadovat nějakých informací. Transparenci garantujeme ve spoustě věcech, ale také máme umožněno vést neveřejná a utajená jednání, což dává smysl třeba při plánování kampaně. Osobní údaje pak jsou chráněny zákonem,“ uvedl předseda vysočinských Pirátů Jan Pošvář.

Veřejná výzva: Znáte podrobnosti o volbách v projektu PiFo? Víte, jak proběhlo hlasování? Víte, zda-li byli zvoleni všichni, kdo kandidovali? Kolik hlasů dostala primátorka Koubová při volbách místopředsedkyně PiFo? Sdělte je ostatním na profilu Občasníku v sociální síti! Pomůžete i Pirátů znovu získat transparentnost a obnovit ztracenou důvěru!

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů