Na Havlíčkobrodsku se chystá projekt spolupráce obcí a ČEZu ve využití obnovitelné energie

ČEZ Obnovitelné zdroje by rád „těžil vítr“ na Havlíčkobrodsku, obce Havlíčkobrodska by chtěly „těžit slunce“ jako zdroj obecní fotovoltaiky pro provoz obecních čističek odpadních vod. Obě strany teď hledají způsob, jak si vzájemně vyjít vstříc.

„Řekněme, že se hledá způsob, jak to udělat k všeobecné spokojenosti,“ řekl vyjednavač ČEZu Petr Elfmark Bartoš. Přání obcí na užší spolupráci by skupina ČEZ uměla vyhovět, protože díky zkušenostem firmy ČEZ ESCO zvládne na přání obcí nainstalovat úsporná řešení v čele s fotovoltaikami. Podle Elmark Bartoše se v ČEZu připravuje dohoda o tom, jak splnit přání starostů malých obcí Havlíčkobrodska.

Na okrese Havlíčkův Brod je největším distributorem elektřiny dceřinná společnost ČEZ Distribuce, což dává skupině ČEZ výhodnou pozici při jednání o využití obnovitelných zdrojů energie na Havlíčkobrodsku. Se skupinou ČEZ vyjednává o spolupráci svazek jedenadvaceti obcí mikroregionu Přibyslavsko.

„Chceme připravit zastupitelům výhled celkového konceptu možného provozování jak větrných tak fotovoltaických elektráren v jednotném celku komunitní energetiky ve shodě pokud možno co nejvíce sousedních obcí“, naznačil předseda mikroregionu Přibyslavsko Martin Kamarád.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů