Náhle zemřel bývalý náměstek primátora Jihlavy Radek Vovsík (ODS)

Ve věku nedožitých pětapadesáti let náhle zemřel dlouholetý náměstek jihlavského primátora Radek Vovsík. Úmrtí potvrdila zarmoucená rodina na sociální síti:

Dnes zemřel náš táta, bratr, syn, kolega, přítel mnoha lidí a skvělý člověk Radek Vovsík. Rozloučení proběhne vzhledem k situaci v rodinném kruhu a s nejbližšími přáteli. Jakmile ale skončí toto období, uspořádáme vzpomínkovou akci pro všechny, kteří byli Radkovi blízcí. Děkujeme za Vaši podporu.

Ondra, Matěj a Tomáš s rodinou

Informaci o úmrtí také potvrdil předseda klubu jihlavských zastupitelů za ODS Jaroslav Huňáček i předseda jihlavské ODS David Beke.

“ Zastavilo se mi srdce i dech když jsem tu zprávu uslyšel. Pořad tomu nemohu uvěřit. Na podzim se po letech vrátil do ODS jako řadový člen. Často jsem ho vídal kolem domu jezdit na kole, užíval si života, byl plný síly a elánu, těšil se na vnouče. Byl to buldozer, který šel za tím co si vytyčil, nedbal na riziko, byl to prostě Radek. Odvedl mnoho dobré práce ve veřejném životě ale zejména s dětmi a zůstane po něm díra jako po atomové bombě. V srdcí, v duších nás všech. Čest jeho památce!,“ řekl David Beke (ODS).

Ještě před krátce před vánočními svátky přejímal Radek Vovsík dar roušek z Tchaj-wanu z rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila za účasti hejtmana Vysočiny Vítězslava Schreka.

K náhlému úmrtí Radka Vovsíka se vyjádřil i senátor Miloš Vystrčil:

„Zemřel člověk, který vše dělal naplno. Urputný, vlídný a zároveň neúprosný buldozer s velkým srdcem. Postupně jsem si ho více a více vážil. Nebál se neprošlapaných cest, vlastně je často vyhledával. Naposledy jsme se viděli 21.12. 2020. Byl v pohodě a plný síly. Hluboká soustrast rodině a všem blízkým. Odchodem Radka ztrácíme všichni. Čest jeho památce!“

Vzpomínku na Radka Vovsíka přidala i jihlavská a krajská zastupitelka Eva Decroix:

„Radek Vovsík byl vzorem člověka i politika, který se nebál prosadit svůj názor, pokud šlo o dobrou věc, bez ohledu na to, jestli tím získá přátele či nepřátele. Člověk, který byl aktivní a překypující energií, až jsme se nechali všichni zmást, že tu bude vždy. Odešel, ale vzor zůstal“.

Vzpomínku na Radka Vovsíka přidal i hejtman kraje Vysočina Vítězslav Schrek:

“ Odešel člověk, který za sebou zanechal výraznou spolecenskou stopu. Člověk s názorem, energii, přesvědčením i plány do budoucna, které už bohužel nestihne realizovat. Cest jeho památce a hlubokou soustrast rodině.

AKTUALIZOVÁNO: Přijde čas, kdy Jihlava bude uvažovat o ceně in memoriam pro Radka Vovsíka za celoživotní dílo (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů