Náměstek Franěk (ANO) chystá sociální automobily pro seniory

Koncept Veřejné dopravy Vysočiny (VDV) dostane novou důležitou součást v podobě „sociálních automobilů“. Tyto automobily by měly sloužit ke svozu seniorů na různé aktivity organizované místními samosprávami. Náměstek hejtmana Pavel Franěk o tom informoval členy odborné komise Kraje Vysočina.

Podrobnosti kolem sociálních automobilů jako aktivity Kraje Vysočiny i samotný projekt veřejné dopravy vedení Kraje Vysočina pečlivě střeží před únikem podrobných informací na veřejnost.

„Usnesení sociální  komise není závazné pro tvorbu VDV. Zájmem kraje je zajistit spolkům a obcím pomoc s dostupností sociálních služeb, stejně je tomu například i při pomoci kraje při obnově dopravních prostředků pro sbory dobrovolných hasičů,“ dodala mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Aktivita by mohla být organizována ve spolupráci se starostou Golčova Jeníkova a se starosty přilehlých obcí. „Zatím k tomu nemohu říci nic bližšího, dokud to nebude projednáno se starosty. Mělo by jít o nový automobil typu pick-up,“řekl Občasníku Vlastimil Marušák.

Podle informací Občasníku například nezisková organizace dostane od zprostředkovatele reklam do pronájmu po dobu šesti let automobil, který bude využit ke svozu seniorů k lékaři či na různé aktivity a který bude nositelem reklamy (úhrada za reklamu financuje pořizovací náklady). Organizace financuje provoz. Automobil budou moci využít i matky s dětmi.

 

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů