Přiznání z Magistrátu: chybí miliarda na zimák!

Statutární město Jihlava se potýká se značnými problémy s financováním výstavby Horácké multifunkční arény, která by měla vyrůst na místě současného zimního stadionu.

V nedávné architektonické soutěži uspěli architekti Chybík a Krištof z Brna, město Jihlava s nimi jedná o podmínkách „doprojektování“ jejich architektonického návrhu zimního stadionu s běžeckou dráhou na střeše.

Za zavřenými dveřmi se na Magistrátě řeší problémy s financováním. Například pověřený zastupitel pro oblast sportu Petr Ryška (ODS) informoval členy sportovní komise o nutnosti krácení sportovních dotací o devět milionů korun. Dotace společnosti HC Dukla Jihlava na provoz veřejného sportoviště byla pokrácena oproti loňskému roku asi o šest set tisíc korun.

Podle zastupitele Ryšky by bylo dobré dorovnat alespoň na pět mil. (výše loňské dotace) z důvodu nárůstu cen energií hlavně u stadionů. Ryška nastínil, že by se rozpočet ještě dal upravit menším navýšením v některých položkách, a to: u vnitřního rozpočtu odboru na položce služeb o dvě stě tis. Kč, u výzvy na DČ dvě stě tis. a na jednorázové akce sto tis. Kč a v rezervě sto tis. Kč.

Podle vedoucího odboru školství jihlavského Magistrátu Tomáše Koukala by bylo dobré, kdyby návrh rozpočtu 2020 zůstal ve výši rozpočtu 2019. Výhled ale není optimistický, v rozpočtu města chybí finanční prostředky: jenom na multifunkční arénu chybí 1 mld. Kč.

Navrhovaný rozpočet ale bude usnesením sportovní komise ponechán v navržené původní podobě a pokud bude nutné, během příštího roku si společnost HC Dukla Jihlava požádá o dokrytí dotace.

Informace o skutečných cenách výstavby Horácké multifunkční arény jsou jedním z pečlivě strážených tajemství Magistrátu (více zde), o příspěvku Kraje Vysočina na výstavbu Horácké multifunční arény se bude teprve jednat (více zde). Vyčleněná částka devadesáti milonů korun na přípravu rekonstrukce Horácké multifunkční arény děsí opoziční zastupitele (více zde)

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů