Národní investiční plán počítá jen se dvěma investicemi do zdravotnictví Vysočiny za třicet let

Národní investiční plán (NIP) představuje souhrn investičního potenciálu České republiky. Pro NIP byla sestavena výchozí mapa investičních preferencí jednotlivých veřejných investorů – organizačních složek státu, obcí, měst, krajů a jimi zřízených organizací. Jednotlivé subjekty byly osloveny s požadavkem na deklaraci investičních potřeb.

V případě resortů, statutárních měst a krajů byl požadavek na vymezení veškerých investic převyšujících 50 mil. Kč na období do roku 2050.

Podle informací Občasníku se do Národního investičního plánu dostaly jen dvě investice v oblasti zdravotnictví. Ministerstvo zdravotnictví počítá se zahájením rekonstrukcí Psychiatrických nemocnic v Havlíčkově Brodě a Jihlavě.

Investice do Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod je ve výši sto pětasedmdesát milonů korun a zahrnuje výstavba pavilonu čtyři a rekonstrukce centrálních skladů. Investice do Psychiatrické nemocnice Jihlava zahrnuje rekonstrukce pavilonu č. 1, komplexní rekonstrukce stravovacího provozu a vybudování Pracoviště psychiatrické rehabilitace za sto padesát milionů korun. Zahájení obou staveb se plánuje do dvou let.

Investicí do dvou psychiatrických nemoc končí seznam investic do zdravotnictví Vysočiny v Národním investičním plánu.

Například sousední Pardubický kraj má v Národním investičním plánu hned několik investičních akcí do krajských nemocnic v Pardubicích nebo Ústí nad Orlicí nebo Svitavách.

Po dotazech Občasníku u krajských politiků Vysočiny nastala velká sháňka po Národním investičním plánu se snahou „si to nejdříve přečíst“. Minimálně absence krajských investic Vysočiny do vybavení nemocnic působí ve srovnání se sousedním Pardubickým krajem velmi zvláštně.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů