VÍME PRVNÍ: Krajská hygienická stanice Vysočina posiluje odborný COVID-19 personál

Hned dvě nové odborné pozice v oblasti epidemiologie plánuje obsadit Krajská hygienická stanice Vysočina. Na územním pracovišti Jihlava půjde o epidemiologického referenta a na územním pracovišti Třebíč o pozici vrchního referenta.

Jihlavsko se dostává do čela celostátních statistik výskytu COVI-19 onemocnění.Za posledních sedm dní bylo zaznamenáno asi 54 případů nákazy v přepočtu na 100 000 obyvatel a na Prachaticku 51 případů. Na dosud nejvíce zasaženém Karvinsku to minulý týden bylo 47 případů na stejný počet lidí.

Náplň práce u nových pracovních pozic patrně přímo souvisí se současným výskytem onemocnění COVID-19:

  • Samostatný výkon státního zdravotního dozoru a dalších odborných činností v oblasti epidemiologie včetně zpracovávání protokolů a návrhu závěrů k odstranění nedostatků.
  • Samostatné plnění úkolů orgánu ochrany veřejného zdraví v oblasti prevence vzniku a šíření infekčních onemocnění a dalších hromadně se vyskytujících onemocnění.
  • Vypracovávání odborně náročných stanovisek v jednotlivých oblastech ochrany veřejného zdraví se závažným dopadem do oblasti ochrany zdraví populace včetně plnění úkolů orgánu ochrany veřejného zdraví jako dotčeného správního úřadu

Hejtman Jiří Běhounek avizoval zpřísnění protiepidemiologických opatření na konci července (více zde), výzvu k občanům publikovala i jihlavská primátorka (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů