COVID-19 výzva primátorky: Moc prosím, dodržujte pravidla hygieniků!

Pravidelně dostávám informace od Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina o vývoji počtu nemocných s Covid-19. Je patrný nárůst onemocnění především u nás na Jihlavsku. Pravidelně informace od hygieniků vyhodnocuje i naše pracovní skupina krizového štábu města Jihlavy. Musím konstatovat, že jsem ráda, že epidemiologové mimořádným opatřením nařídili roušky na Jihlavsku už před dvěma týdny. Výrazně to pomohlo i ke zklidnění situace ve Větrném Jeníkově.

Stambera.cz

Situace se na Jihlavsku ale dál zhoršuje přesně tak, jak předpokládali hygienici. Naštěstí ale počet nemocných nestoupá raketovým způsobem. To by se mohlo stát, pokud bychom nebyli včas obezřetní. Mrzí nás, že nemoc zasáhla nejohroženější skupinu lidí v Alzheimer centru a držíme palce, aby se s tím zařízení dokázalo bez vážnějších následků a rychle vypořádat.

Podporujeme také opatření přijatá největšími zaměstnavateli ve městě. Nyní se s výzvou k městu Jihlava přidal také Kraj Vysočina. Hejtman Jiří Běhounek vyzval obyvatele i návštěvníky Vysočiny, aby důsledně a uvědoměle dodržovali všechna hygienickou stanicí nařízená nebo doporučená opatření.

Prosíme vás, především nošení roušek, důsledná dezinfekce rukou, udržování rozestupů v obchodech nebo na zastávkách a minimalizace shromažďování v uzavřených objektech je teď moc potřeba. Dodržujme tato pravidla. Jedině zodpovědným chováním se nám totiž podaří udržet čísla pozitivně testovaných na únosné míře tak, aby se nemusela v našem regionu opatření dál zpřísňovat.

Zatím jsou nařízení hygieniků v našem regionu relativně mírná a nechceme iniciovat jejich zpřísňování. Všichni bezpochyby sledujeme celorepublikový vývoj a opatření přijímaná centrálními orgány. Věřme, že pomohou a situaci zvládneme stejně tak dobře jako na jaře.

Moc Vám děkuji!

Karolína Koubová, primátorka

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů