TOP09 a Zelení podepsali na Vysočině Memorandum o volební spolupráci. Podívejte se!

V den třiapadesátých narozenin( uvolněného místostarosty Havlíčkova Brodu Libora Honzárka oznámila TOP09. jeho nasazení jako lídra krajské kandidátky TOP09.

V minulých krajských volbách v roce 2012 získala TOP 09 společně se sdružením Starostové pro Vysočinu dva mandáty v 45členném zastupitelstvu.

Do letošních voleb půjde TOP09 v koalici s novým partnerem – Stranou zelených.  Text Memoranda o společném volebním postupu podepsali předsedové vysočinské TOP09 i Strany zelených v den Honzárkových narozenin.

„Na Vysočině se personálně známe, proto se dáváme dohromady. Známe se nejenom profesně, ale i lidsky,“ řekl lídr společné kandidátky Libor Honzárek.

Volební kampaň chtějí obě strany stavět na principech kvality života na Vysočině a občanské společnosti.

„Osobně mě zajímá téma územního rozvoje, kvality života. Neustále se snižuje zejména počet mladých obyvatel kraje Vysočina,“ dodal Honzárek.

O náklady na volební kampaň se chtějí obě strany dělit napůl. Pro účely financování kampaně plánují obě strany zřídit transparentní účet.

Podle informací Občasníku bude mezi volební témata krajské kampaně TOP09 a Strany zelených patřit nesouhlas s vybudováním hlubinného úložiště na kterékoliv ze tří lokalit v Kraji Vysočina i obnovení těžby uranu na Vysočině.

„Představení volebního programu bude součástí předvolební taktiky, abychom ho nepředstavili příliš brzy ve srovnání s našimi konkurenty,“ podotkl lídr Honzárek.

Další programové priority představí nově vzniklá koalice později. Představu o personální podobě kandidátky mají v březnu 2016 zhruba o první desítce kandidátů, nicméně nejsou všichni navoleni.

Vztah nové koalice k Číně naznačil její senátorský kandidát Milan Kolář.

„Kdybych nebyl na radnici, možná by radnice tibetskou vlajku nevyvěsila,“ prohlásil Kolář.

Politika kraje Vysočina k Číně by podle názoru Koláře měla být o .vyváženém stavu čínských investic v kraji Vysočina i diskuse o stavu lidských práv v Číně.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů