Nepostavené chodníky snížily zájem o veřejnou dopravu Jihlavy

Radní města Jihlavy již vzali na vědomí vyhodnocení provozu nového konceptu obsluhy průmyslové zóny Hruškové Dvory linkami MHD.

V loňském roce byly, po více než patnácti letech od dokončení ul. Průmyslová, vybudovány podél této ulice chodníky, přechody pro chodce a zastávky MHD, které zde citelně chyběly. Odbor dopravy společně s Dopravním podnikem města Jihlavy, a. s. připravil nový koncept obsluhy průmyslové zóny prostřednictvím autobusových linek MHD. Konkrétně se jednalo o přetrasovanou linku č. 4 a nové linky č. 41 a 42. Tento koncept byl schválen na jednání rady města dne 15. 11. 2018.

Z provedených průzkumů také vyplynulo, že nové zastávky v průmyslové zóně Jihlavy (Masonite, Enviropol, Swoboda-stamping) mají ve srovnání se „starými“ zastávkami podstatně nižší obrat cestujících i přesto, že obsluhují poměrně velké (co do počtu pracujících) areály.

V praxi se tak bohužel ukázaly praktické dopady toho, když je provoz MHD zahájen několik let poté, co byly postaveny výrobní areály.

Zaměstnanci těchto společností byli od počátku nuceni využívat k dopravě do zaměstnání osobní automobil (alternativou bylo jít pěšky po krajnici cca km od nejbližší zastávky) a nyní je budeme velmi těžko motivovat k tomu, aby využívali MHD.

Důkazem toho je například několikrát rozšiřované parkoviště u společnosti Swoboda – Stamping. Bohužel stejná situace panuje i v jiných částech města (např. u rezidenční oblasti Kaskáda a Na Františku I+II).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů