Obsluha nádraží vysokorychlostní železnice novou prioritou městské dopravy Jihlavy

Podle informací serveru Občasník vyroste mezi areálem firmy BOSCH-diesel a dálnicí D1 velkokapacitní dopravní terminál pro vysokorychlostní železnici. O novém terminálu vysokorychlostní železnice poblíž krajského města se mluví jako o variantě SK-4, která získává politickou podporu Kraje Vysočina i města Jihlavy (více zde).

Před místními politiky na jihlavské radnici se otvírá podobná výzva jako v minulém století: Vybudovat dopravní spojení mezi centrem města a vlakovým nádražím. V minulém století fungovalo
mezi lety 1909 a 1948 tramvajové spojení centra města Jihlavy se vzdáleným vlakovým nádražím.

Příprava nové trolejbusové trati „Jihlava-sever“ pro obsluhu průmyslové zóny se pro město Jihlava stane ještě větší prioritou vzhledem k záměrům státu vybudovat dopravní terminál pro vysokorychlostní železnici v lokalitě Jihlava-Pávov.

Nová trolejbusová trať bude začínat na okružní křižovatce Romana Havelky – Sokolovská. Odtud bude stoupat ulicí Sokolovská k zastávkám Královský vršek. Za zastávkami Královský Vršek bude pokračovat až ke křižovatce s ul. Pávovská. Na křižovatce Sokolovská-Pávovská se trať stáčí doprava na ul. Pávovská a po mostě překonává železniční trať 240.

Na konci souvislé zástavby se bude nacházet odbočka do bývalé smyčky „Domácí potřeby“. Tato odbočka bude napojena pouze ve směru od města (počátku nové trati). Dále pokračuje trať mimo zastavěné území k okružní křižovatce Pávovská – Průmyslová.

V této okružní křižovatce bude zavěšena slepá stopa, která umožní otočení trolejbusu ve směru od města. Za okružní křižovatkou Pávovská – Průmyslová bude trať pokračovat dále k odbočce na stávající konečnou autobusů BOSCH DIESEL, kde bude trať ukončena smyčkou, která bude odpovídat stávající smyčce autobusů.

Pro zajištění provozu nově zřizovaných trolejbusových linek (budoucí linky H a G), které nahradí stávající autobusové linky č. 3 a 12, je uvažováno celkem s 9 trolejbusy, z toho 6 trolejbusy parciálními.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů