Nielsen: Vláda nechala společnost na holičkách

Vysočina nemůže sehnat elektřinu. Vláda nechala společnost na holičkách
Médii proběhla informace o tom, že Kraj Vysočina ani napodruhé neuspěl při nákupu elektřiny.

Prodejci v tuto chvíli nechtějí prodávat, protože cena elektřiny neustále dramaticky roste. Proto vyčkávají.

Neschopnost zastavit růst cen dnes už přiznává i předseda vlády Petr Fiala. Jako senátor budu okamžitě iniciovat vznik zákona, který zavede mimořádnou daň na výrobce energie. Současnou situaci kraje nelze řešit na komunální úrovni.

Lidé - NIELSEN LEGAL

Jsem přesvědčen, že jedinou cestou je tzv. slovenská cesta, kterou prosazujeme s podporou našich energetických expertů. Slovenská vláda
schválila zákon, jímž chtěla mimořádně zdanit výrobce jaderné energie z nadměrného zisku. Než byl zákon přijat, dohodla se vláda se společností Slovenské elektrárny (SE) na dobrovolném zastropování ceny.

Jen to je způsob, jímž lze rychle, v řádu týdnů, zastavit růst cen, který může být pro kraje, obce, sportoviště, podniky a hlavně domácnosti likvidační.
Naše vláda se brání, že takový krok je v právním státu nepřijatelný a že musí chránit minoritní akcionáře ČEZu. Zamlčuje ale, že podobný postup byl v České republice přijat již dříve – ve vztahu k výrobcům solární energie. A zamlčuje, že zatímco v ČEZu drží stát 70% podíl a společnost tedy
fakticky ovládá, Slovensko je v SE menšinovým akcionářem asi 34% podílem. Slovensko přesto spotřebitele chrání.
Stejně jako náš energetický expert Ivan Noveský, který kandiduje ve středních Čechách a který působil jako 1. místopředseda Energetického regulačního úřadu, naprosto nechápu, že vláda nic nedělá a nechává na holičkách rodiny, podniky, obce i kraje.
V případě, že budu zvolen do Senátu, mým prvním krokem bude příprava návrhu zákona, jímž ceny energií dostaneme pod kontrolu. Už opravdu není čas svádět vinu na jiné. Je třeba jednat, protože zima se blíží.

(Autor je kandidátem do Senátu za. Bez redakčních úprav).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů