Nové odměny politikům za nouzového stavu země

Nouzový stav země znamená stav nouze a nedostatku. Od všech obyvatel země se očekává vyšší stupeň mravních hodnot.

I za nouzového stavu země dokáží místní politici rozdávat odměny svým spolustraníkům. A nejsou malé. Například jihlavští radní schválili v polovině března odměny dvěma příznivcům uskupení Fórum Jihlava. Hlavně třiceti tisícová odměna pro zastupitele Fóra Jihlava Miroslava Tomance vypadá jako nákup sympatií.

Pro menšinovou koalici vedenou primátorkou Karolínou Koubovou je potřeba pojistit si věrnost svých lidí například dodatkem smlouvy o výkonu funkce člena představenstva městské společnosti.

Pár dnů po schválení dodatku rezignoval právní zástupce města. V rezignačním dopise naznačuje existenci zákulisních politických dohod uvnitř uskupení vedeného primátorkou Karolínou Koubovou.

Nouzový stav země není vhodná doba pro zvyšování odměn místních politiků za práci, kterou vykonávají pro město. Veřejná kontrola činů a chování místních politiků za nouzového stavu je nižší než je obvyklé za normálního stavu. Po skončení nouzového stavu ovšem nutně nastane doba restartu ekonomiky a to také není vhodná doba pro zvyšování odměn politiků.

V době nouzového stavu o to víc platí zásada „péče řádného hospodáře“.
Pojem péče řádného hospodáře lze chápat jakožto výkon vědomé rozhodovací činnosti na základě dostatečných informací, konané v dobré víře ve prospěch společnosti bez preferování vlastních soukromých zájmů, opírající se o racionální základy, vykonávané odborně, po všech stránkách profesionálně.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů