„Nudím se doma, jedu na nákup,“ tvrdil řidič při silniční kontrole

Od počátku března je v České republice „těžký lockdown“ v podobě omezení volného pohybu obyvatelstva mezi jednotlivými okresy. Policejní mluvčí Dana Čírtková popsala práci policie v prvních osmačtyřiceti hodinách po omezení volného pohybu.

1. Umí Policie ČR v době těžkého lockdownu země přijímat dokumenty
bezkontaktní cestou při prokazování účelu cesty?

Ano, umí a  elektronické formuláře akceptujeme.

2. Kolik kontrol bylo provedeno od zahájení těžkého lockdowmu země (od
1.3.2021)?

Od 1. března bylo v našem kraji provedeno celkem 9 400 kontrol všech aktuálně platných mimořádných a krizových opatření.


3. Kolik je nasazeno sil a prostředků ke kontrole pohybu obyvatelstva?
Za uplynulý operační den  – tedy za 24 hodin – bylo nasazeno 340 policistů a 140 vojáků a 6 celníků. První den zpřísněných kontrol jsme měli ve službě na operační den zhruba 350 policistů. Armáda ČR a Celní Správa ČR se do společných hlídek zapojila včera ráno.

4.Můžete uvést příklady zdůvodnění, které policisté slyšeli při
kontrole pohybu obyvatelstva a vrátili kontrolovanou osobu zpět?
 Jeden řidič uvedl, že se doma nudí, a proto jde nakupovat do sousedního okresu. Ostatní vrácení řidiči většinou nebyli schopni prokázat oprávněnost pohybu mezi okresy.

5.Jaké sankce byly uděleny ze strany PČR na Vysočině?  

V případě vozidel, kterým jsme odepřeli pohyb mezi okresy , žádné sankce ukládány nebyly, v jednom případě jsme uložili pokutu v příkazním řízení v dolní hladině možné sazby. Stejně tak jsme za včerejší operační den uložili sedm pokut v příkazním řízení za nedodržování mimořádných opatření – většinou se jednalo o nenošení roušek v zastavěných oblastech měst a obcí. Na tomto úseku jsme zjistili za uplynulých 24 hodin celkem 371 porušení, kdy jsme většinu z nich vyřešili domluvou – lidé si po našem upozornění roušku nasadili.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů