Ambice Horácké arény klesají: gastro o třetinu, atletický ovál o polovinu

Ambiciózní projekt výstavby Horácké multifunkční arény prochází postupnými dílčími úpravami. Například gastro provozy v nové aréně jsou zredukovány o třetinu, počet atletických drah na střeše arény se sníží ze šesti na tři.

Není k dispozici žádný popis fotky.

„Hledáme další finanční zdroje a to zejména v programech na revitalizace veřejných prostor a zelených opatřeních,“ naznačil manažer výstavby arény David Beke.

Současně tým vedený radním Beke přemýšlí a předjednává možnosti participace soukromého sektoru a jeho nejen finanční, ale i například materiální podpory projektu.

„Analyzovali jsme položky rozpočtu a hledali možné úspory na straně administrace zakázky,“ dodal Beke.

Může jít o obrázek 6 lidem a venkovnímu

Zde jsou některé z dalších navržených úprav:

– odebrání podzemí pod nárožní budovou. Tato změna má za následek vymístění kanceláří provozovatele a DUKLY a šaten zaměstnanců do stávajícího objektu (s vrátnicí)

– zmenšení objemu podzemí pod hlavní halou, bylo původně i přes dvě patra z důvodů vedení technologií

– byly celkově upraveny náročnější detaily konstrukcí, obvodových plášťů apod. Například vyměněn pororošt za prosekávaný plech

– byly revidovány použité materiály a technologie za účelem snížení ceny (v projektu nejsou například kogenerace, ale je na ně příprava)

– chlazení zůstává čpavkové a bude připraveno i na budoucí výměnu chlazení i na malém zimáčku, přesun technologií primárně na střechu arény, zkrácení tras rozvodů,…)

– došlo k redukcí skleněných částí fasád a velikostí oken, ale při zachování výrazné architektonické i provozní kvality

– došlo také například k redukci použití skleněných prvků v interiérech

– z venkovních ploch byl ve velké míře odstraněn kámen a nahrazen částečně betonovými prvky

Už začaly i předběžné tržní konzultace se stavebními firmami o způsobu demolice starého zimního stadionu,kdy lze předpokládat, že může dojít k výrazné úspoře proti rozpočtu. Stavební zemina by mohla být uložena na pozemcích města, což by mohlo ušetřit desítky milionů korun“, dodal radní Beke.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů