O ukrajinských Romech Cetoraz ani nevěděla

Zhruba dva měsíce pobývali ukrajinští Romové v obci Cetoraz na Pelhřimovsku. „Vůbec nevycházeli z domu, děti si občas hrály venku na hřišti,“ uvedl starosta Cetorazi Ladislav Žák. Podle starosty Žáka byla v Cetorazi ubytována skupina zhruba dvaceti lidí s několika dětmi.

Obec Cetoraz je oblíbeným rekreačním místem Pelhřimovska asi třicet kilometrů od Pelhřimova a čtyři kilometry od Pacova, nacházejí se zde dvě větší chatové oblasti. První v blízkosti Pilního rybníka směrem na Pacov, druhá v údolí kolem rybníka Valcha.

Podle obecního úřadu Cetoraz se na katastru obce nachází kolem dvou stovek rekreačních chat, většina z nich je v soukromém vlastnictví.

O nás - Romodromcz.cz

O ukrajinské uprchlíky se v Cetorazi starala nezisková organizace Romodrom.“ V objektu jsme nabízeli humanitární a socialni pomoc. Ukrajinští uprchlíci byli vždy zdvořilí a vděční za pomoc která jim byla nabízená. Objekt, který měli v Cetorazi k dispozici však byl velmi přeplněný a obyvatelé tím byli nuceni hledat nové bydliště. Poté se přesunuli do Polska a část jich ještě pár dní zůstávala další část se přesunula do jiného bydlení v čr “ uvedl expert neziskové organizace Romodrom Patrik Priesol.

Podle starosty Cetoraze Ladislava Žáka nebyly žádné větší problémy v soužití ukrajinských Romů s místními obyvateli. Naopak Kramolín na Třebíčsku se velmi obává ohlášeného příchodu skupiny ukrajinských Romů do bývalé armádní ubytovny na okraji obce.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů