Objednávka práce zdarma a za peníze místopředsedy ODS

Starosta Velkého Meziříčí Alexandros Kaminaras se pokouší tvrdit, že místopředseda místní ODS Jiří Michlíček pracoval pro město Velké Meziříčí nejdříve zdarma a teprve později za peníze.

Městský úřad Velké Meziříčí vyrobil objednávku placené spolupráce s Jiřím Michlíčkem až na konci dubna. Zbývá období mezi lednem a dubnem.

Na radnici se hledá objednávka na bezplatnou spolupráci města Velké Meziříčí a Jiřího Michlíčka s uvedením jména toho, kdo bezplatnou spolupráci za město objednal.

Předseda místní ODS Petr Velička je radním města, jeho stranický zástupce místopředseda ODS Jiří Michlíček přijal funkci městského videokameramana, který natáčel obětavě projevy a vyjádření představitelů města.

Je velkou neznámou, proč pro videozáznamy představitelů města přestala stačit technika města. Dosud se točily videozáznamy představitelů města na digitální fotoaparát. A stačilo to.

ODS samozřejmě má zájem na co nejlepším obrazu koalice vedené starostou Kaminarasem v očích obyvatel města.

Na jaře tiše proběhla na velkomeziříčské radnici organizační změna: Tisková mluvčí města přišla o funkci šéfredaktorky místních novin, redaktorka byla přijata na šéfredaktorku a nastoupila nová redaktorka. Vzrostly mandatorní výdaje: práci dvou úřednic dělají najednou tři úřednice města.

Obsluhovat fotoaparát v roli videokamery uměla už předchozí tisková mluvčí města, leč nastoupil jiný systém s místopředsedou místní ODS v roli bezplatného kameramana.

Otěže dobrého mediálního obrazu vedení města si vzala do rukou koaliční politická strana. Ovšem ve světě politiky není nic zadarmo a práce politika už vůbec není zadarmo.

Hledání objednávky města Velké Meziříčí na bezplatnou práci místního politika přineslo ovoce až po několika týdnech. Město Velké Meziříčí ukázalo objednávku na patnáct stovek za práci místopředsedy místní ODS pro město.

Střet zájmů je situace, ve které se do konfliktu dostávají protichůdné zájmy jednoho člověka nebo skupiny ať na osobní nebo veřejné rovině. ODS jako koaliční partner starosty Kaminarase logicky nemá zájem, aby vycházely najevo informace o zaměstnávání dcery radního města nebo o odchodu Ivany Bíbrové z uskupení Společně VM vedené starostou Kaminarasem.

Mediální obraz koalice na radnici tak vylepšuje údajně bezplatná spolupráce místopředsedy místní ODS, která se zčista jasna stala spoluprací placenou. I na údajně bezplatnou spolupráci je potřeba objednávka města, kam se do rubriky cena napíše slovo „ZDARMA“.

Velké Meziříčí stále neřeklo, kdo si objednal spolupráci zadarmo u místopředsedy místní ODS a jak se stala z bezplatné spolupráce spolupráce místopředsedy místní ODS stala spolu placená. Odpověď na tyto otázky je velmi podstatná: ukazuje na obecné motivy politiků ke změně údajně bezplatné spolupráce na spolupráci placenou.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů