Objevil se spasitel úzkokolejky? Zájem asi je

Zákulisní politická jednání naznačují možnost příchodu železničního dopravce s mezinárodní licencí na úzkokolejnou dráhu Jindřichův Hradec-Obrataň a Jindřichův Hradec-Nová Bystřice.

Hlavním problémem obnovení provozu je získání „licence na koleje“, která by umožnila kterémukoliv z více než stovky železničních dopravců zahájit provoz. O vydání „licence na koleje“ musí požádat vlastník kolejí, kterým jsou Jindřichohradecké místní dráhy. Tato dopravní společnost je momentálně v úpadku a nemůže doložit Drážnímu úřadu veškeré náležitosti nutné pro vydání licence. Nezbytným požadavkem je solventnost , čili schopnost fyzické nebo právnické osoby splácet finanční závazky v dohodnutých lhůtách.

Dalším problémem je potom obnovení důvěry Jihočeského kraje i Kraje Vysočina a přijetí nového provozovatele do systému dopravní obslužnosti jednotlivých krajů.

Hodně bude záležet na postojích věřitelského výboru, zda-li bude ochoten prodat zadlužený podnik jedinému zájemci s licencí na provozování železniční dopravy. Jinou variantou je už jenom totální rozprodání majetku zkrachovalé dopravní společnosti Jindřichohradecké místní dráhy.

Průběh insolvenčního jednání naznačí sílu vůle věřitelského výboru v obnovení provozování úzkorozchodné dráhy. Zájem nového dopravce je velmi opatrný, ale viditelný. Postoj měst a obcí úzkokolejky je vstřícný, záleží ale na rozhodnutí věřitelského výboru a insolvenční správkyně.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů