Odchod Tomance (Fórum): Koalice chystá „trejd“ s opozicí?

Bude to politický „trejd“ roku 2021 v jihlavské politice. Koalice vedená primátorkou Karolínou Koubovou (Fórum) připravuje možnost „vyměnit“ zastupitele Miroslava Tomance s opozicí za cokoliv smysluplného. Případně k přestupnímu lístku do opozičních lavic přidat i vhodný dar nebo trafiku opozici jako odměnu za to, že přijme do svých řad Miroslava Tomance.

Záleží na opozici v jihlavském zastupitelstvu, co by si případně řekla za služby Miroslava Tomance ve svých řadách. Koalice je připravená jednat s opozicí o ceně zastupitele Tomance. Pokud se nějaká cenová nabídka vůbec objeví.

Miroslav Tomanec působil jako předseda představenstva městské společnosti Jihlavské vodovody a kanalizace, na post předsedy představenstva rezignoval v listopadu 2020, v prosinci 2020 byl odvolán i z představenstva společnosti. Další politický pád Miroslava Tomance přerušily vánoční svátky jako doba klidu a míru.

Nyní se čeká na rozhodnutí primátorky Karolíny Koubové jako lídryně uskupení „Fórum Jihlava“ o přestupu Miroslava Tomance do opozice. Tentokrát nemusí Tomanec stáhnout do opozice i celé uskupení „Fórum Jihlava“ jako tomu bylo v minulém funkčním období za primátora Rudolfa Chloupka.

Miroslav Tomanec se v minulosti už snažil proniknout do hnutí ANO jako příznivec, byl ovšem odhalen a vyškrtnut z řad příznivců hnutí ANO. Jeho vstup do opozičních lavic tak nebude jednoduchý.

Přestupní lístek Miroslava Tomance z koaličních do opozičních lavic místní politiky je už téměř vyplněný, jen vánoční svátky jako doba klidu a míru zpozdily přestup.

Miroslav Tomanec dnes působí v koalici na jihlavském Magistrátě v roli kibice, na jehož nevyžádané rady a kritiku není nikdo z koalice zvědavý. Dobrý voják Švejk si při hře v karty ve vojenském vlaku vzpomněl na nápis v jedné hospodě, který zněl: „Kibic, drž tlamajznu, než tě přes ní šmajznu.“

Koalice na jihlavském Magistrátě je připravena vyřešit odchod Miroslava Tomance z koaličních řad do opozičních lavic klidnou dohodou bez násilí. Stačí s opozicí sjednat cenu za přestup.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů