ODS Jihlava navrhuje odklad nájemného do skončení nouzového stavu

Zastupitelský klub ODS Jihlava navrhuje za účelem zmírnění dopadů nouzového stavu pro jihlavské občany a podnikatele přijmout následující kroky:

1. Umožnit podnikatelům a některým dalším provozovatelům služeb odklad plateb nájemného z městských prostor ve vlastnictví města, a to až do skončení mimořádného nouzového stavu, nebude-li dohodnut jiný termín a snížení nájemného v rozsahu dle možností města.

2. Umožnit zástupcům z řad podnikatelů a velkých lokálních zaměstnavatelů, profesních cechů a Okresní hospodářské komory účast na jednání krizového štábu.

3. Spustit krizovou linku pro občany provozovanou Magistrátem města Jihlavy.

Návrh byl předložen koaličním partnerům a bude projednán v orgánech města.

AKTUALIZOVÁNO: K návrhu ODS se pozitivně staví i opozice. „S umožněním odkladu plateb nájemného směrem k postiženým provozům nemám problém, ba naopak. Pokud toto opatření připravované městem, jako jedno z dalších, které chystají centrální orgány, pomůže současnou krizovou situaci alespoň trochu zmírnit, tak to vítám. Samozřejmě bude záležet na konkrétní podobě návrhu,“ uvedl opoziční zastupitel Martin Hyský (ČSSD).

“ Na popud paní primátorky města, z dopolední porady vedení (16.3.2020 – pozn. Občasník), tuto záležitost řeším s panem vedoucím majetkového odboru a s panem vedoucím ekonomického odboru,“ sdělil náměstek primátorky Martin Laštovička (nestraník za KDU-ČSL).

„Návrh ODS vítám. Já osobně bych ho rozšířil i o nájemní smlouvy k bytům. Útlum ekonomiky bude mít velice tvrdý dopad na každého z nás a může se stát, že každá koruna, která zůstane v rodinném rozpočtu, bude mít cenu zlata. Obce a stát se musí ujmout role lídra v následném restartu ekonomiky. V tomto kontextu jsme připraveni podpořit každý rozumný návrh,“ uvedl lídr hnutí ANO Radek Popelka.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů