Lidovecké heslo „Nemáme to na salámu!“ budí emoce i uvnitř strany

Předvolební heslo krajské lidovecké kampaně „Nemáme to na salámu!“ budí emoce i uvnitř vysočinské KDU-ČSL. Žďárská KDU-ČSL dokonce přijala usnesení, které projednával krajský výbor KDU-ČSL.

„Úplně to není můj šálek kávy. Pokud má heslo vyjádřit, že nám to není jedno, tak si za tím budu stát,“ uvedl lidovecký žďárský předseda Radek Pátek. Podle předsedy Pátky by heslo „Nemáme to na salámu!“ nemělo zůstat jediným heslem krajské předvolební kampaně KDU-ČSL.

„Jde o to vzbudit zájem a to se myslím podařilo. Čeká nás však teď těžší úkol a to ukázat voličům, že máme dobrou kandidátku a dobrý program pro každého z VysočinyJde o to vzbudit zájem a to se myslím podařilo. Čeká nás však teď těžší úkol a to ukázat voličům, že máme dobrou kandidátku a dobrý program pro každého z Vysočiny,“ řekl lidovecký místopředseda KDU-ČSL Vysočina Petr Piáček.

Uvnitř vysočinské KDU-ČSL se objevují úvahy o alternativním heslu, které by doplnilo heslo krajské kampaně KDU-ČSL.

„Alternativní heslo by se mohlo týkat třeba našeho webu dobryhejtman.cz . Stačilo by například heslo „Jaromír Kalina: dobrý hejtman,“ dodal Pátek.

„Není to výhrada v pravém smyslu, ale doporučení pracovat s dalšími variantami kampaně,“ řekl asistent žďárského senátora Bradáče Josef Herbrych.

„Je to jako se vším. Každému se líbí něco jiného: Kolegům na radnici se heslo líbí, kdyby nekandidovali ve svých stranách, šli by na naši kandidátku,“ řekl havlíčkobrodský místostarosta a lídr místních lidovců Čeněk Jůzl.

„Mírně provokativním heslem „Nemáme to na salámu! KDU-ČSL Vysočina“ chceme vyjádřit, že nám Kraj Vysočina není lhostejný, že nám na něm záleží a že nám to není jedno. A také tím chceme vybudit lidi, aby nám sami řekli, co jim v kraji vadí a co chtějí zlepšit,“ vysvětlil lídr krajské kandidátky KDU-ČSL Jaromír Kalina.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů