ODS vyvěsila na modrý dům nepovolený billboard senátora Vystrčila

Na sídle ODS Vysočina v městské památkové rezervaci se objevil billboard předsedy Senátu Miloše Vystrčila. V domě je senátorská kancelář Miloše Vystrčila a poslanecká kancelář předsedkyně vysočinské ODS Evy Decroix. Kancelář tu má i poslankyně TOP09 Martina Ochodnická, dříve Lisová.

Může jít o obrázek 2 lidem , stojícím lidem a ulici

„Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči v tomto směru nikdo nekontaktoval a nebyli jsme žádáni o odborné vyjádření či konzultaci,“ uvedla mluvčí Národního památkového ústavu Ilona Ampapová.

Protože jde o dům v Městské památkové rezervaci, podléhají veškeré úpravy vzhledu souhlasu památkářů dle památkového zákona.

Vlastník (správce, uživatel) nemovitosti, která není kulturní památkou, ale je v památkové rezervaci, v památkové zóně nebo v ochranném pásmu nemovité kulturní památky, nemovité národní kulturní památky, památkové rezervace, nebo památkové zóny je povinen k zamýšlené stavbě, prodejnímu stánku, konstrukci a zařízení pro slavnostní výzdobu a osvětlení budov, jejichž umístění nepřesáhne třicet po sobě jdoucích dnů, změně stavby, terénním úpravám, umístění nebo odstranění zařízení, odstranění stavby, úpravě dřevin nebo udržovacím pracím na této nemovitosti si předem vyžádat závazné stanovisko obecního úřadu obce s rozšířenou působností.

Vlastníkem modrého domu v Jihlavě je Občanská demokratická strana. Krajskou manažerku ODS Janu Žákovou situace mrzí. „Kolega si bohužel neuvědomil nutnost vyžádat si závazné stanovisko obce s rozšířenou působností a banner vyvěsil,“ uvedla manažerka Žáková. ODS již nepovolený billboard ze svého sídla odstranila.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů