Odvolávací den jihlavské politiky: Opoziční úder zamíří na ODS, vyhne se Kolářovi

Odvolávání politiků na jihlavské radnici se zřejmě vyhne představitelům uskupení Forum Jihlava, ale zamíří do řad jihlavské ODS. Na otevírání pavilonu plazů v jihlavské zoo zavládla přátelská atmosféra mezi lídrem opozice Radkem Popelkou (ANO) a kulturním náměstkem Milanem Kolářem (Forum).

Přátelský rozhovor Popelky s Kolářem vůbec nenasvědčuje situaci, kdy „větší pán se snaží menšího pána odvolat z městské rady“. Na slavnostním otevírání tropického pavilonu jihlavské zoo chyběl ex-primátor Jaroslav Vymazal, z členů jihlavské ODS se otevření pavilonu účastnil pouze projektant Jaroslav Huňáček. Celá sláva v jihlavské ZOO se obešla bez účasti koaličních představitelů ODS Jihlava.

Odvolání člena Rady města Jihlavy bude střetem opozice s politikou občanských demokratů při řízení města.  Obrana ODS na zastupitelstvu bude založena na snaze dovolit opozici co nejmenší prostor a celé odvolávání odsunout jako diskusní bod jednání zastupitelstva.

Celý střet opozice s koalicí u odvolání člena Rady města se patrně změní na střet opozice s politikou ODS v Radě města Jihlavy. Koaliční představitelé musí v souladu se svým koaličním závazkem hájit veřejně představitele koalice. Co se stane v případě tajné volby je velkou neznámou.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů