Olešná: Kraj začne opravovat „tankodrom Olešná“ už v dubnu

fbUž v dubnu začne Kraj Vysočina opravovat zhruba dvoukilometrový dlouhý úsek krajské silnice mezi Jihlavou a Pelhřimovem v obci Olešná. Mezi motoristy má úsek v Olešné označení „tankodrom Olešná“. Na nerovný povrch vozovky upozorňují i silniční značky na vjezdu do obce Olešná.

Několik let čekal Kraj Vysočina na moment, až si obec Olešná vyřídí dotace. Ještě loni na podzim měl starosta Bláha za úkol zajistit rozpočet celé akce: “ Finanční prostředky bude zapotřebí zajistit a to jak na SFDI tak i další možnosti jako jsou fondy EU / kde by bylo krytí 90 %, ale i případně zajistit své cestou úvěru. Přesný rozpočet bude dodán a podle tohoto se následně připravíme na možnosti, které budou pro nás schůdné,“ stojí v zápise z prosincového zastupitelstva (8.12.2015).

Na investiční akci do dopravní infrastruktury se obci Olešná nepodařilo zajistit dotace. A tak obec bude muset stavět bez dotací.

„Odhad nezbytných opatření stavebních úprav stávajících chodníků ve vazbě na dokončení rekonstrukci komunikace č. II/602  činí nejméně 143.200 Kč plus nasvícení přechodu pro chodce 72.000 Kč. Minimální celkové náklady tedy budou činit nejméně 215.200 Kč,“ stojí v zápisu z lednového jednání zastupitelstva.

Pro obec Olešnou přichází mimořádně těžké období.Rekonstrukce chodníků společně s Krajem Vysočina bude poměrně vysoká a nebudou peníze na další obecní výdaje.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů