Opravu kanalizace Jiřího z Poděbrad má zaplatit Jihlava místo vodárenského provozovatele

Náklady opravy kanalizace zaplatí městská pokladna, zisk ovšem půjde do pokladny Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. To je kostra návrhu dohody o rekonstrukci kanalizace na ulici Jiřího z Poděbrad.

Při opravě vozovky se zjistil špatný stav kanalizace ve vlastnictví Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Opravu kanalizace by měl provést její provozovatel Vodárenská a.s. , alespoň podle Zákona o vodovodech a kanalizacích :

„Opravy a údržbu vodovodních přípojek a kanalizačních přípojek uložených v pozemcích, které tvoří veřejné prostranství zajišťuje provozovatel ze svých provozních nákladů“.

Ovšem na stole je návrh, že by opravu kanalizace zaplatilo město Jihlava ze svého. A dál by kanalizaci provozovala Vodárenská a.s. a zisk z provozování by šel do pokladny Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko.

Podobná situace se stavem kanalizace a nutností oprav je u většiny ulic krajského města. Na ulici Jiřího z Poděbrad tak Zastupitelstvo Jihlavy ukáže uplatnění zásad péče správného hospodáře.

Se Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko vede město Jihlava dlouholeté právní spory o vydání vodárenského majetku do vlastní správy. Vodárenský majetek města by měla udržovat městská obchodní společnost Jihlavské vodovody a kanalizace řízená zastupitelem Miroslavem Tomancem. Mezi Tomancem a primátorkou Karolínou Koubovou (oba Forum) jsou vyostřené vnitřní vztahy. Připravuje se transformace Jihlavských vodovodů a kanalizací na divizi Technických služeb města Jihlavy.

I s ohledem na vnitřní vztahy primátorky Koubové a zastupitele Tomance lze očekávat bouřlivé jednání květnového zastupitelstva.

Ještě předtím je svolán „vodárenský seminář“, což je v podstatě neveřejné jednání zastupitelstva. Koalice vedená primátorkou Karolínou Koubovou si bude muset ujasnit postoj k financování oprav majetku, který přináší zisk někomu jinému.

AKTUALIZOVÁNO: Na ulici Jiřího z Poděbrad v minulosti došlo k neschválené „etapizaci“ rekonstrukce kanalizace.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů