Osud letní sezóny úzkokolejky určí Velikonoce, Jihočeský kraj nařídil informační embargo

Několikaměsíční úřední lhůty neúprosně tlačí na urychlení veškerých procesů kolem obnovení provozu alespoň na letní turistickou sezónu. Schůzky v Jindřichově Hradci s krajskými politiky Jihočeského kraje i Kraje Vysočina v Jindřichově Hradci se zúčastnili hned dva možní zájemci o osobní přepravu cestujících: good thing a Gepard Express.

Jindřichohradecká úzkokolejka nyní musí oznámit transparentní podmínky pro všechny dopravce za kterých bude možné vozit cestující po úzkokolejné dráze. Kolejová vozidla mohou mít vlastní nebo pronajatá úzkokolejkou.

Po té začne soutěž dopravců o krajské peníze jihočechů i Vysočiny, která by měla být postavena na základě parametrů majitele kolejí. Jednoduše řečeno úzkokolejka musí stanovit nájemné za použití kolejí a další drážní infrastruktury.

Jednoduše řečeno úzkokolejka se stane veřejnou dráhou, kde po kolejích může jezdit jakýkoliv dopravce podobně jako u „velkých kolejí“ pod Správou železnic. Zájem dvou dopravců good thing a Gepard Express naznačuje nutnost uspořádat soutěž dopravců o finanční podporu Jihočeského kraje a Vysočiny, Případný vítěz dostane krajský příspěvek na naftu pro letní přepravu cestujících po úzkokolejce. Jezdit by se mohlo v pátek, sobotu a neděli asi dvakrát denně. O rozsahu veřejné dopravy se bude ještě jednat, může být i vyšší.

Nastavení podmínek pro dopravce, soutěž dopravců i samotný letní provoz vyžadují nezbytný čas, kterého je velmi málo. Vše musí dopadnout dobře a bez komplikací. Jenže komplikace jsou na úzkokolejné dráze všude, kam se člověk podívá.

Jihočeský kraj již uvalil informační embargo na výsledek „schůzky krajských náměstků“ Jihočeského kraje i Kraje Vysočina s účastí představitelů JIndřichova Hradce. Tato Bude jen tisková zpráva bez odpovědí představitelů Jihočeského kraje na velmi nepříjemné otázky o červnovém spuštění provozu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů