Na ředitele JVAKu Benáčka útočí trestní oznámení

logo JVAKAKTUALIZOVÁNO Na ředitele jihlavské městské vodárenské společnosti JVAK Jiřího Benáčka přilétlo podle informací Občasníku trestní oznámení pro zkreslování hospodářských výsledků.

„Vedení města Jihlavy má informaci o tom, že na ředitele městské společnosti bylo podáno trestní oznámení. V tuto chvíli je předčasné z této skutečnosti vyvozovat závěry. Vedení města se bude s obsahem trestního oznámení seznamovat a zabývat,“informoval mluvčí Magistrátu města Jihlavy Radek Tulis.

„V nejbližší době se situací bude zabývat rozšířené zasedání dozorčí rady a představenstva JVAKu,“ uvedl člen dozorčí rady spoleščnosti JVAK Radek Popelka (ANO).

Snaha o svržení ředitele?

Aktuální hospodářské výsledky společnosti JVAK nejsou zatím veřejně dostupné, přístup informacím má jen omezený počet osob vázaných povinností mlčenlivosti. Snaha o politické odvolání ředitele Benáčka patří k pravidelnému „politickému folklóru“ při řízení městské společnosti JVAK. Trestní oznámení může být jen dalším z řady pokusů o odvolání ředitele Benáčka.

„Vůbec důvodům trestního oznámení nerozumím a nechápu jejich motivaci. Ředitel Benáček má moji důvěru a podporu,“ řekla opoziční zastupitelka Lucie Vichrová (ANO).

„Nějak rychle se rozmnožují lidé, kteří mají problém se společností JVAK. Bude to zajímavý rok. Společnost JVAK hospodaří stejně dobře jako ostatní městské společnosti,“ prohlásil místopředseda jihlavských lidovců Petr Piáček.

„Je v zájmu všech zúčastněných, aby byla věc řádně prošetřena. Nejsou mi známy bližší okolnosti, ale víme přece dobře, že podávání trestních oznámení je v poslední době i v Jihlavě zvláštním folklorem. Každopádně je na místě se ptát, komu by potíže městské společnosti prospěly?,“ řekl oblastní předseda ODS Jihlavsko Zdeněk Geist.

Radní Beke: distancuji se od podání trestního oznámení

„Je pravda, že byla společnosti doručena žádost o součinnost od PČR. Pan Benáček mou osobní důvěru jako manažer společnosti nemá a dlouhodobě se tím netajím. Respektuji však názor zbylých členů představenstva i většinový názor valné hromady, kteří v jeho schopnosti důvěru mají. Kdo podal trestní oznámení na pana Benáčka nevím a jednoznačně se od něj distancuji. Řešit problémy pomocí trestních oznámení považuji za nepřiměřené a nešťastné,“ uvedl radní a člen představenstva David Beke (ODS).

Podle informací Občasníku stojí za podáním trestního oznámení úředník jihlavské radnice Jan Vystrčil (více zde).

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů